Wpis z mikrobloga

piękny się wydaje.


@SaintWykopek: ja znam z relacji podróżników, opisów mieszkańców, czy ludzi którzy tam żyli-pracowali itp

Kraj jest paskudny, a ich kultura to dno.

Jako obcy nigdy nie będziesz godnym Japończykiem. Nawet mając za ojca/matke Japończyka.

Nawet jeśli będziesz idealnie mówił we wszystkich odmianach japońskiego.

Kultura pracy jest tam tak despotyczna, że dla europejczyka jest to żadną miarą nieakceptowalne.

Japonia piękna jest tylko powierzchownie.
@Ulfric_Stormcloak dosłownie nie ma obcokrajowców, którzy mówią, jak rodowity Japończyk. xD W historii tylko jeden zdał japoński test znajomości języka na poziomie native (nie mówię tutaj o zachodnim wynalazku tego testu, który że facto jest za prosty by to ocenić). O tych wszystkich odmianach nie wspomnę, bo to potrafi być kosmos xD

Nie wiem co to znacz kultura dno. W sensie jakakolwiek kultura? Bo Polska swojej nie ma xd Jest tylko średnio
dosłownie nie ma obcokrajowców, którzy mówią, jak rodowity Japończyk.


@Lumisodaboi: myślę że gość który wychował się w Japonii od dzieciaka, zna japoński na równi z każdym innym mijanym Japończykiem.

Zastanawia mnie, po co zabierasz głos w dyskusji, skoro nie masz pojęcia o sprawie?

Przecież jest internet. Wystarczy wpisać w google odpowiednie zdanie i znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

Ale nie, lepiej kłamać i chłopski rozum. Po co?
@Ulfric_Stormcloak ale ci Japończycy są nieodróżnialni od reszty społeczeństwa. A jeśli już mają jakieś cechy "Zachodniego wyglądu" (btw 100% Japończycy również je nie raz mają, ale uj z tym) to jesteś de facto wygrywem, nawet jeśli jesteś przeciętny z wyglądu.

Żyłem w Japonii kilka lat więc coś wiem o tym w temacie. Ta, w internecie, miejscu gdzie każdy temat, żeby kliknięcia się zgadzały, trzeba go odpowiedniości podkoloryzować ;)

Jedynie ty #!$%@?. Widać
@SaintWykopek: No nie ma tak łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Japoneczki (przynajmniej w Tokyo) w pierwszej kolejności lecą tak: biali amerykanie, biali francuzi, biali brytyjczycy, włosi (o ile nie za ciemni), potem cała reszta białych, i długo długo nic. 2. Jak jesteś 3/10 to możesz liczyć tylko na pijaną japonkę, która sama bd 3/10 i bd się na cb pchała, a tak kanon piękna jest taki sam