Wpis z mikrobloga

@Akuzativ94: gram na konsolach i komputerach od ponad 30 lat. Pierwsza była comodora. I nigdy przez 30 lat nie przeszło mi przez myśl sprawdzać jakieś klatki xD gra ma sprawiać przyjemność a nie frustrację. Ma wciągać, ma cię porwać w inny świat żeby móc się oderwać od codzienności.
Spuszczanie się na fps, grafika itd to dla mnie był zawsze przykład sfrustrowanych dzieciaków którym ciągle było mało, ciągle instalowanie sterowników, zmian podzespołów,
@Norskee: nie, to ty piszesz bez sensu.

"1.na komputerze piractwo ma się lepie"
Gdzie tu cień informacji o jakimś priorytecie? Zdanie dla mnie brzmi jak zachętą by przekonać mnie że na komputerze będę miał darmowe gry.

Przeczytaj czasem co napiszesz.

Specjalnie napisałem tak jak ty 1. 2. Żebyś wiedział do czego się odnoszę.
@Nester86 no #!$%@? to wyłożę jak dla matoła

gry robią przystosowane pod konsole i później
portują na pc, bo

1. ciężej piracić na konsoli, więc jest z tego większy zysk
2. ui konsolowe na pc da się bez większego problemu obsługiwać myszką na pc, a ui pecetowe pod obsługę myszką bardzo źle się obsługuje padem, więc robienie na odwrót to pewny dodatkowy koszt w produkcjiy, którego da się uniknąć
no i 3
@Nester86: ja gram od 20lat, kupiłem w końcu ps5 żeby nie wkładać tyle w kompa i odpuściłem po paru miesiącach, sprzedałem. Potem kupiłem XsX słysząc, że konsola jest mocniejsza od ps5, również sprzedałem po paru miesiącach. Nie wiem jak można nie widzieć różnicy między 30, a 60fps, szczególnie w grach z pierwszej osoby. Między 60 a 90 widzę różnicę, jak mój rtx 3080 pozwoli w nowym tytule na ultra, a co
@Akuzativ94: w pełni rozumiem, jak to ci sprawia przyjemność to korzystaj. Ja opisałem swój punkt widzenia ale wiem że to nie jest jedyny słuszny.
Ja teraz gram w gry LEGO z 4 letnim synem na split screen na ps3. Gra się potrafi zacinać, tak że trzeba resetować konsole. Stary sprzęt. Grafika tragiczna. Ale wiesz co? #!$%@?, bo gram z synem i jest zajebiście