Wpis z mikrobloga

Kupiłam właśnie trenażer Wahoo Kickr Core i tu pytania do posiadaczy:
1. czy warto kupić stolik wysoki za 400zł do kompa?
2. czy warto kupić matę od wahoo za 350 czy ma ktoś sprawdzony zamiennik?
3. Czy warto kupić wiatrak od wahoo za 1200?

Wszelkie wskazówki co warto a czego nie chętnie przyjmę :)
#rower #trenazer #wahoo #szosa #trening
  • 9
@mlody_czyzyk23:
1. Jest to dość wygodne, jak nie masz zamiennika w domu to według mnie jest to ok pomysł.
2. Mata do trenażera Van Rysela (Z decathlonu) - 200 zł, bardzo dobrze się sprawdza. Tylko nie widzę, żeby była gdzieś dostępna.
3. Zdecydowanie nie warto, chyba, że zależy Ci na bajerze pt. prędkość pracy wiatraka zależna od prędkości/watów w zwifcie. Bardziej polecam kupić dwa mocne wiatraki sterowane pilotem.

Z rzeczy które
@diarrhoea 1. A masz może taki stolik? Da się na luzie tam wcisnąć lapka?
2. O, dzięki, będę polować, może używka też byłaby ok
3. To jest super info, że piszecie, że nie warto, bo na takich bajerami mi nie zależy :)

Osłona słyszałam, że super, a czapeczka? Żeby nie kapało? :D dzięki!
1. czy warto kupić stolik wysoki za 400zł do kompa?

@mlody_czyzyk23: to tylko zależy jak chcesz ustawić monitor.
Ja mam ustawiony na szafce + obok parapet, na telefon i inne rzeczy.
Warto kupić jakąś mini klawiaturę bezprzewodową (fajnie aby była w komplecie z myszką) - rewelacyjnie się zmienia ustawienia gdy potrzeba.

2. czy warto kupić matę od wahoo za 350 czy ma ktoś sprawdzony zamiennik?

@mlody_czyzyk23: ja mam zwykłą ceratę,
3. Czy warto kupić wiatrak od wahoo za 1200?


@mlody_czyzyk23:
Mi ten wiatrak się spisuję dobrze, szczególnie przy interwałach. Nie buczy cały czas, nic nie trzeba regulować. Ale czy jest wart 1200 zł, czy drugi raz bym kupił, to nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mlody_czyzyk23:
1. Nie warto
2. ja mam od 4 sezonów matę Van Rysel z deca
3. wszystko zależy czy Ci się chce bawić pilotem lub przyciskami na zwykłym wiatraku. Wg mnie Headwind połączony z czujnikiem HR to prawdziwy game changer. 1200zł to duży koszt ale prawie każdy sklep oferujący ten wiatrak ma raty 0% i wtedy to już tak nie boli.
@mlody_czyzyk23:
Ja akurat zamiast stolika używałem pudła po trenażerze postawionego tak, żeby był jak najwyższy xD twardy karton, w środku styropian - działało to bardzo dobrze :D
Na chomiku pocisz się dużo bardziej niż w normalnej jeździe (nawet z wiatrakiem) i niestety trzeba mieć coś, żeby pot nie lał się do oczu.