Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procentplusmarza

Mam pytanie, jako, że złożyłem wnioski do 3 banków (pko sa/pko bp/alior) i uzbrajam się w cierpliwość czekając na decyzję.
Ale też zbliża mi się temin umowy przedwstępnej gdzie do stracenia mam 80k. Jedynym ratunkiem przed tą klauzulą jest przedłożenie odmowy od 3 banków. Jako, że nie przypuszczam, ze z tych co zlozylem (poprawne wnioski) dostane odmowe, to chcialbym sie zabezpieczyc juz teraz aby dostac z innych bankow takie odmowne decyzje aby miec na wszelki wypadek gdy mi umowa przedwstepna wygasnie.

I tutaj pytanie, czy macie jakies sprawdzone metody w jaki spsob moge zlozyc wniosek aby byc pewien, ze dostane negatywna decyzje? Tzn na tyle poprawny aby mi nie odrzucili na etapie przyjmowania wniosku ale aby na pozniejszym etapie dostac odmowe.
  • 15
  • Odpowiedz
@anakhin:
To jest chyba do odzyskania na drodze sądowej jak coś.

Swoją drogą jakie umowy podpisujecie gdzie masz do stracenia kilkadziesiąt tysięcy przez czynnik zupełnie od siebie niezależny?
  • Odpowiedz
@anakhin: ja bym uderzył w reklamacje do tych banków o przekroczenie 21 dni i opisał w niej że potrzebujesz pilnie decyzji i może wtedy ruszy/przyspieszy.

Ew. spróbuj się dogadać że sprzedawca na wydłużenie. W pozostałym zakresie tak naprawdę będzie trudno uzyskać na 100% decyzje negatywna X3, która nie stanowi twojej winy (np. niedoniesienie dokumentów).
  • Odpowiedz
wysłałeś 80k nie będąc pewnym, że dostaniesz kredyt na czas? Nawet mi Cię nie żal


@Dzosz89:

Swoją drogą jakie umowy podpisujecie gdzie masz do stracenia kilkadziesiąt tysięcy przez czynnik zupełnie od siebie niezależny?


@LaurenceFass:

Ludziom odwaliło przez bk2%. FOMO na pełnej weszło.
  • Odpowiedz
  • 0
NIe no, nie mówie, że na dniach mi się kończy umowa. Mam jeszce ponad miesiąć. A taka umowa jest jedną ze standardowych - obie strony się zabezpieczają, że nie wycofają się z niej bezkosztowo (standard 10%). Właściciel jak się wycofa to wtedy on mi płaci 160k (80k moje plus jego 80k).
Zapewne też się będę mógł dogadać na przedłuzenie - ale spałby spokojniej gdybm miał w razie czego 3 odmowy z innych
  • Odpowiedz
@anakhin: nie skladaj 3 wnioskow do innych bankow po sama odmowe, bo nalicza Tobie zapytania kredytowe - przy 5-7 zapytaniach moze byc problem.
Co proponuje - zloz jeszcze wniosek do velo i jakis bankow spoldzielczych - podobno one w miare szybko weryfikuja wniosek, ewentualnie mozesz zlozyc do millenium o zwykly kredyt - oni w miare szybko weryfikuja wnioski ok. 1-2 tygodnie - lepszy zwykly kredyt niz strata 80k
  • Odpowiedz
  • 1
@LaurenceFass:

Swoją drogą jakie umowy podpisujecie gdzie masz do stracenia kilkadziesiąt tysięcy przez czynnik zupełnie od siebie niezależny?


Taka umowa jest jedną ze standardowych - obie strony się zabezpieczają, że nie wycofają się z niej bezkosztowo (standard 10%). Właściciel jak się wycofa to wtedy on mi płaci 160k (80k moje plus jego 80k).
A wstępnie okres wynosil 3 miesiące na finalizacje sprzedaży, właściciel też nie chce czekać w nieskończoność gdyż każego
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzosz89: podpisując umowę z 3 miesięcznym okresem, skladając wniosek o kredyt Bk2% do 3 banków, i warunkiem zwrotu zadatku byla odmowa z tych 3 banków - wydaje się to dość rozsądnym podejściem. Oczywiście miałęm też wybór - nie brać tej nieruchomości i szukać dalej atrakcyjnej oferty (tutaj też machający bliźniak Prigożyna)
  • Odpowiedz
@Dzosz89: normalnie. Jak kupował atrakcyjne mieszkanie to miał wybór - albo rzuca kasę na stół i zgadza się na warunki właściciela albo zrobi to po nim kolejna osoba. Tak obecnie wyglądają realia na rynku.
  • Odpowiedz
@anakhin jeśli dobrze pamiętam, to każda odmowa wpływa niekorzystnie na Twój ranking. Także bym to sprawdził na Twoim miejscu, przed lipnymi podaniami.
  • Odpowiedz