Wpis z mikrobloga

#szkolna17 #kononowicz #suchodolski #gry
W związku z popularnością fangame'a "Konon - zew Choroszczy" postawiłem sobie pytanie jaki gatunek gier najlepiej się nadaje do tworzenia gier osadzonych w uniwersum. Moim zdaniem najlepiej pasowałaby do tego jakaś gra typu sąsiedzi z piekła rodem, w końcu kononowicz jest takim stereotypowym sąsiadem. Wcielalibyśmy się w albo Wojtka albo jakiegoś małolata i robilibyśmy mu kawały, tutaj możnaby np. wplatać motywy z filmików np. weź mocz z miski w kuchni i wlej mu w tymbark, spuść nera ze smyczy, żeby pogryzł mu basen, rozwiń kabel z kosiarki, żeby konon na niego wjechał, naszprajuj swastyki na belwederze i tak dalej. Oczywiście z każdym kawałem bemben cierpiał ekspiacyjnie, być może nawet odstał mlecznego stanu jakby się dobiło jakiś maksymalny poziom wkurzenia. wraz z postępem w grze odblokowywałyby się nowe pomieszczenia (strych, piwnica, letnia kuchnia, paka lublina albo jakieś szopy za belwederem. W sumie gra mogłaby mieć szczęśliwe zakończenie z wywiezieniem konona do Choroszczy/na cementarz jak się zrobiło wszystkie pułapki na 100%. Nawet tytuł wymyśliłem: Warmijanin z piekła rodem
  • 19
  • Odpowiedz
@oleista_palma: Jeżeli gra miałaby być pusta fabularnie jak dotychczasowe (nawiązania do wydarzeń i postaci to nie fabuła, a zwykły chwyt nostalgiczny) to można zrobić grę o Szkolnej w każdej konfiguracji:
* Szkolna Cart (w stylu Garfield Cart etc.)
* Belweder vs Frajerze (w stylu Plants vs Zombies)
* Olimpiada (w stylu SNESowej olimpiady)
* FNAS (w stylu FNAF, Sławek mógłby pomóc i udostępnić real footage z kamer)
i wiele więcej
chyba
  • Odpowiedz
@hiroeX_: W sumie to masz rację, pytanie, który z tych gatunków naturalnie pasuje do szkolnej. Moim zdaniem nie można ameb przedstawiać w sposób pozytywny w tych grach, to je wybiela i jest nienaturalne. Być może jakaś gra typu 60 seconds byłaby spoko - zarządzanie zasobami, i ameby pełniłby rolę utrudnienia - zużywaliby zasoby gdyby nam szło zbyt dobrze np. konon wpadałby w cug mleczny, major w rozpuchowy.
  • Odpowiedz
@oleista_palma: Aczkolwiek zgadzam się z tym, że Warmianin z piekła rodem to dobra konwencja. Pasuje w sam raz.
HUD w formie lajta, w miare progresu zapełnia się pasek z donejtami. Sterujemy redaktorem, ewentualnie customowo tworzona postać jako "widz". Chaptery to odtworzenia słynnych lajtów.
Jest w tym potencjał.
  • Odpowiedz
@oleista_palma ja zawsze widziałem jakiegoś tycoona ze szkolnej, upgrade’ paki na Lublinie, żeby odblokowany za ulepszenie Belwederu do 5 poziomu John Deer miał lepsze bonusy do rąbania drewka, eventy z frajerami spod bramki i aferami, kupowanie nowych aut ze szrotu bialostockiego
  • Odpowiedz
W sumie gra mogłaby mieć szczęśliwe zakończenie z wywiezieniem konona do Choroszczy/na cementarz


@oleista_palma: gra może mieć wiele zakończeń, ale najbardziej pozytywne byłoby takie: pokonujesz knura, niszczysz jego kamery i zasypujesz gruzem wszystkie wejścia do domku i na posesję. Zraniony knur leży odcięty od internetu i paczek jak tolkienowski troll w Morii
  • Odpowiedz