Wpis z mikrobloga

@burbonek7: Raczej można śmiało powiedzieć, że to bardzo budżetowy model kół karbonowych - jest nawet minimalnie cięższy niż ten aluminiowych. Nie odczujesz więc żadnych benefitów z tych karbonowych kół w jeździe, poza tym, że będą to koła znacznie sztywniejsze. Dodatkowo rower będzie bardziej podatny na boczne podmuchy wiatru co, zależnie od twojej wagi, może mieć jakieś tam znaczenia. Przy wietrznych dniach pożegnasz się z jazdą bez trzymanki. Z drugiej strony koła
  • Odpowiedz
Mam rower szosowy i niedawno kupiłem koła-alu carbon 60mm tylko ffwd i z tej perspektywy zdecydowanie bym polecił, jeśli możesz dołożyć. Różnica jest duża, jakby ktoś tunel aero robił przed tobą :)
  • Odpowiedz
@burbonek7: Ciężkie, słabe piasty, stożek, który niepotrzebnie podwyższa wagę i ci się nie przyda, chyba że regularnie jeździsz >38 km/h>.
Lepiej weź zwykle koła, rozbieraj przez dwa miesiące i kup koła na piastach DT350 i niższym stożku na zbliżający w black friday.
  • Odpowiedz
@burbonek7: Mam Sense na kołach Supra RFC 50 Elite Disc Carbon - po 7 tys przebiegu zaczęły dochodzić dziwne dźwięki z tylnej piasty. Oddałem do serwisu gdzie stwierdzili, że piasta jest zajechana. Niestety czeka mnie wydatek na nową.
  • Odpowiedz
@burbonek7: Odpuść sobie te ''karbony''. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jeszcze się produkuje.

Nie jest to wada ani ujma, ba, dłużej przeżyje ostre i długie hamowania


@Poemat: Weź bo jeszcze je kupi. :)
  • Odpowiedz
@burbonek7: Uważam, ze rowery z hamulcami na obręcze jak najbardziej mają sens i nic im nie brakuje ale kupować taki rower za 8 tysięcy czy 10 musi być jakiś powód.

Może przeanalizuj swoje potrzeby bo ta Sensa nawet jak fajnie wygląda to będzie trudno ją sprzedać do tego mało rozsądne jest w nią inwestować gdzie za niewiele więcej są bardziej markowe rowery.
  • Odpowiedz
  • 0
@4x80: to w takim razie co lepszego dostanę do tych 10k, na przynajmniej tej 105 bo o ultegrę trudno w tych pieniądzach z bardziej topowych marek? obserwuję jakieś promki na pepperze od paru msc i najlepsze co było to chyba merida reacto ale też powyżej 10k i to zza granicy. był jeszcze romet huragan za chyba 8k, ale to też chyba bez rewelacji
  • Odpowiedz