Wpis z mikrobloga

Używał ktoś z Was sprayu do styków typu WD-40 contact na driftujący analog w Dualsense? Pomoże trochę czy raczej sobie to darować i kupić nowego pada? Pad już dawno po gwarancji i rękojmi. #ps5 #playstation
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Poucz Wymieniałem kiedyś jeszcze w Dualshocku i nie działały tak jak oryginały. Była całkiem inna czułość wychylenia. Obawiam się, że tu może być podobnie.
  • Odpowiedz
@Absynt rozkręć, odłącz akumulatorek (samo to może rozwiązać problem), przedmuchaj. U mnie pomogło, ale jak nie pomoże to same analogi za grosze kupisz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Absynt Aj to nie wiem:/ ja jestem casualem i mi to nie przeszkadzało. A WD40? Jak i tak masz zamiar kupić nowy pad to przed tym zawsze możesz spróbować psiknąć
  • Odpowiedz
@Absynt To zależy co powoduje drifting, jak problem jest dlatego że dostał się brud do potencjometru to to może pomóc i zazwyczaj tak jest (u mnie np. mocne dmuchnięcie w analog powoduje że drift znika na godzinkę lub dwie).

Jeżeli drift powstaje bo np. drążek nie wraca do pozycji środkowej to nic to nie da np.
  • Odpowiedz
@Absynt: Wciśnij gałkę i na wciśniętej pokrec najpierw zgodnie ze wskazówkami zegara przez minutę, a potem to samo w druga stronę. U mnie pomogło.
  • Odpowiedz
  • 0
@sm_m @Poucz przecież wymiana analoga nic nie da.

Albo wyczyszczenie potencjometru odpowiedzialnego za dryfujący kierunek, albo wymiana elementu budzącego się w potencjometrze, albo - jeśli to nic nie da - wymiana modułu analoga, ale to wymaga lutowania
@Absynt
  • Odpowiedz