Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki wiem ze takich wpisów pewnie pojawia się milion, ale serio - rozowe, róbcie cytologię z określeniem HPV, a niebiescy - wyganiajcie bliskie rozowe żeby takie badanie sobie zrobiły.
Zrobiłam je pierwszy raz i pac, wyszło ze mam HPV w tym jeden szczep wysokoonkogenny (o wysokim potencjale onkogennym) plus już pierwsze zmiany komórkowe. Na szczęście wyszło to w miarę wcześnie i wszystkie zmienione komórki udało się wyeliminować, jest duża szansa ze nic mi nie będzie jednak muszę się już badac regularnie i mieć na uwadze ze mam HPV. Nie da się tego wyleczyć, jak złapiesz HPV to o ile organizm sam go nie zwalczy będziesz już go mieć i możesz tylko liczyć ze nie spowoduje u Ciebie raka. Ehh jak żałuje ze jak byłam młodsza nie było jeszcze na to szczepień. Teraz są refundowane i małe dziewczynki mogą się zaszczepić - zrobiłabym to od razu. Teraz już zawsze będę miała stresa przed każda kolejna cytologia. Badajcie Cię rozowe, ja nic nie czułam, nie miałam żadnych objawów, tak po prostu zrobiłam płynna cytologię i wyszło ze mam tego dziada i pierwsze zmiany komórkowe. Zimny prysznic momentalnie.
#rosowepaski #hpv #badania #zdrowie #nowotwor #rak #logikarozowychpaskow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 11
✨️ Autor wpisu (OP): Czekałam na taki komentarz. HPV można złapać droga kontaktu skóra skóra, wystarczy dotyk czy otarcie. Można tez mieć stałego partnera a np brać tabletki, zreszta nawet gumka nie daje pewności. 3/4 społeczeństwa ma z tym styk. Miałam 3 partnerów w życiu w tym jestem w małżeństwie od 6 lat wiec Twoja teorie można o kant dupy potłuc.

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 6
Anonim (nie OP): Dalej sie mozesz zaszczepic. Szczepic sie moga rowniez mezczyzni/chlopcy.
HPV prowadzi tez do raka pracia, odbytu, krtani, dlatego zawsze mnie dziwi jak na tinderze faceci opowiadaja ile to lasek nie zaliczyli, ze uprawiaja z nimi seks oralny itd.
Prezerwatywy nie zabezpieczaja przed HPV. HPV jest ok. 200 rodzajow, z czego 20 ok. Onkogennych. Szczepionka zabezpiecza niestety tylko przed ok. 10 typami, ale i tak warto sie zaszczepic. Nikt
  • Odpowiedz