Wpis z mikrobloga

Szukam samochodu 4x4 na daily. Do tej pory jeździłem Jeepem WJ 2.7 CRD, ale po wielu modach liftach i używaniu go zgodnie z przeznaczeniem jest trochę średnio niezawodnym samochodem na daily :D

Biorę pod uwage Suzuki Jimny 1.3 (może z LPG), najlepiej z automatem, rocznik po 2000
jako przeciwnika wymyśliłem
Jeep Cherokee/Liberty KJ, 3.7 + LPG.

Samochód będzie dziennie przejeżdżał maksymalnie 40-50km po mieście, sporadycznie coś dalej, z rzeczy offroadowych to max jakieś szutrowe drogi.
Wydaje mi się że Jimny idealnie by pasował, ale trochę ciężko znaleźć automat w dobrym stanie, w środku absolutny brak czegokolwiek, brak 4x4 full time, stąd wątpliwości w stronę Jeepa.

Macie jakieś inne propozycje?

#offroad #samochody #motoryzacja #offroad #terenowka #samochodyterenowe
  • 11
@TrzezwyIrlandczyk: mieszkam trochę na zadupiu, część drogi do domu utwardzona po taniości. Miałem kiedyś daily bez 4x4 i w zimie w większości wypadków nie dawało rady

ponadto poprostu lubię terenówki, chodzi mi po głowie projekt typu lift 2 cale i A/T
@lew_archer: obejrzyj tylko czy wystarczy ci miejsca w środku, KJ to w porównaniu w WJ/WG mniejsze i bardziej zwarte auto, do tego bagażnik jest zaskakująco mały, zwłaszcza jeśli wsadzisz butle z podtlenkiem cebuli do bagażnika. Generalnie kojoty są bardzo spoko, ale nie każdemu przypasują ich gabaryty wewnątrz.