Wpis z mikrobloga

Lewica faktycznie dziala
Prawica udaje ze dziala

Demokraci w USA w sprawie Ukrainy i chin (najwieksze odlaczanie gospodarki od chin i firm dzieje sie od czasu bidena) oraz NS2 (thank you usa :)) . Hiszpania w sprawie inflacji i cen energii i rozwoju oze. SLD w sprawie przyblizenia Polski do zachodu. Ukraina broniaca sie przed autorytarna prawicowo-ruska inwazja. Australia i NZ potrafiaca wyjsc sucha stopa z covid 19

Niemieckie CDU w sprawie dawania dupy rosjanom udajac, ze dzialaja dla interesu europy uzalezniajac ja od ruskiego gazu. Konserwatysci w UK udaja, ze potrafia wyprowadzic UK z brexitu. Konfa udajaca, ze sa normalni. Wlochy udajace, ze potrafia ogarnac kryzys imigracyjny (wpuscili wiecej niz poprzedni rzad). Rzad trumpa udajacy ze jest silny, kiedy dali rosji wolna reke w #syria

Takie sa fakty

#konfederacja #takaprawda #neuropa #4konserwy #niepopularnaopinia #lewica #razem #ukraina #chiny #usa #imigranci #polityka
  • 10
No właśnie, że .... nie. Nie wątpię, że tak jest, baa ja to wiem ale kwestie sympatii nie warunkują tego czy dana partia jest lewicowa czy prawicowa.


@MirekStarowykopowy: nie ma sztywnych ram, ktore by okreslaly dana partie w danym kraju. To zalezy tylko i wylacznie po ktorej stronie spectrum sie znajduja. 100 lat temu lewica z tamtego okresu bylaby okreslana dzisiaj jako prawicowa.