Wpis z mikrobloga

#kawa

Smakosze kaw speciality / light roastów - kto w Polsce stoi aktualnie waszym zdanie na najwyższym poziomie?

Osobiście uważam DAK Coffee Roasters z Amsterdamu jako final bossa, gdzie żadna kawa nie może mi nie siąść, ale zastanawiam się czy w Polsce jest ktoś na podobnym poziomie. Tylko chodzi mi bardziej o palarnie gdzie *zawsze* kawa jest na takim levelu, wielu palarniom zdarza się wypuścić coś fajnego raz na jakiś czas (tylko).
pierrero-roche - #kawa

Smakosze kaw speciality / light roastów - kto w Polsce stoi a...

źródło: pongsawat-pasom-7cWV2jT2bxQ-unsplash

Pobierz
  • 13
@Rad-X: @VladPal69 A to dodam jeszcze od siebie:
- Bracia Ziółkowscy - oni całkiem nowi są ale fajne kawy wypuszczają
- Ta kawa z plastikowych okrągłych chyb Hersey się nazywają - fajne czerwone owoce mają
- Crack Coffee - nowa palarnia chyba z Krakowa, u nich w sumie póki co same sztosy

Kurczę z Haybem mam problem, bo tropikalny przelew spoko na lato ale konsystencja ostatnio problemy są
@pierrero-roche:
-Heresy spoko nie zawiodło jeszcze
- Z braćmi ziółkowskimi mam jakiś problem ile razy piłem to nie jest to mój faworyt aczkolwiek solidnie
-Crack widziałem ale nic nie piłem mocna świeżynka
-Hayb to całkiem potrafi w single i nietypowe obróbki blendy są solidne ale moim zdaniem nic ponad to
@zasadzka01 ja raczej zamawiam sobie 3-4 paczki single origin z danej palarni jednorazowo i raczej mimo że te kawy mi smakują, to zamawiam następnym razem inne ziarno. Lubię mieć zawsze co innego. Druga sprawa że w tych palarniach ziarna single origin zazwyczaj są mocno sezonowe i to co sobie kupiłeś dzisiaj, za miesiąc będzie już niedostępne .

Z takich pewniaków cały czas w ofercie to "się przelewa" od hayba. Szczególnie tropik i
@zasadzka01: To z dostępnych w sprzedaży ostatnio ciągle zamawiam Crack Coffee, zdecydowanie top ziarenka dla mnie się zrobiły

Tabi jest super, tylko taka wytrawna więc nie pije jej jedna za drugą, ale Mango Verde to og na ciepłą pogodę i leci podczas pracy non stop
ale tak jak wyżej Dumpster piszę - przez to że kawy są sezonowe to raczej rzadko kiedy jakaś kawa jest dłużej niż miesiąc / dwa, więc trzeba po prostu znaleźć palarnie która najmniej zawodzi i można mieć oczekiwania co do kawki. Powtarzalność jakości jest ważna
@pierrero-roche @Dumpster jak parzycie w v60 (jeśli parzycie)? Ja 2 lata aeropress używałem, teraz testuję właśnie drip. Tak z ciekawości pytam. Póki co robiłem 6 gramów na 100 ml i tak 3,5-4 min, ale spróbuję jak proponują w jednym sklepie, czyli 6,5 g na 100 ml i 2,5 minuty.