Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki jak objawa się przepuklina pępkowa? Bo generalnie albo coś sobie wkręcam, albo mam jej jakiś początkowy objaw. Przy siedzeniu jak się mega zgarbie i czasami, ale naprawdę tylko raz na jakiś czas jak wezmę głębszy oddech i zrobię valsalve to czasami coś jakby delikatnie przeskoczy mi w pępku. Uwypuklenia/guza żadnego nie ma, nic nie widać, bólu nie ma żadnego, zaczerwienienia nie ma, jakichś innych objawów przepuklinowych nie ma. Trenuje, biegam od lat więc mięśnie brzucha mam silne, choć ostatnio miałem robioną laparoskopie na żylaki, ale to już 5 miesięcy minęło więc dawno wszystko się zrosło i nie dźwigam jakoś mega ciężko. W sensie żadnych siadów, martwych ciągów itd. Nie wiem co za bardzo może w pępku przeskakiwać, może jakiś fałd skórny/tłuszczu? USG brzucha miałem rok temu robione i wszystko grało, a to zauważyłem ok. tydzień temu.
#zdrowie #medycyna #sport #przepuklina #mikrokoksy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: mieśnie brzucha z przepukliną mają mało wspólnego, w sensie mozna byc w formie i miec przepuklinę ;) Początkowe stadia pępkowej to po prostu lekko wypięty pępek, każdy porządny lekarz zidentyfikuje to w 3 sekundy. Jakby co mialem pępkową i jestem po zabiegu pare lat.
@mirko_anonim: nie, nic mi się takiego nie robilo. Mialem niewielka przepukline, ale zrobilem zabieg zawczasu, zeby nie zdarzył mi się wypadek w gorach czy w lesie, daleko od jakiegokolwiek szpitala. Najlepiej isc do lekarza i się zbadać, to nic strasznego ;) Mnostwo ludzi mialo albo ma przepukline.