Wpis z mikrobloga

Ogólnie mam szanse dostać staż w IT, jednak nie będę miał z niego wystarczająco pieniędzy żeby przez jego okres spełnić moje egzystencjalne minimum więc myślałem o wyjechaniu na miesiąc albo 2 za granicę żeby zarobić trochę kasy i wtedy dopiero poszukać sobie czegoś w PL, jednak nie mam żadnego znajomego z którym mógłbym jechać za granicę

Jechał ktoś kiedyś sam? Brzmi jak beznadziejny pomysł ale w PL żeby kupić sobie jakiegoś gruza i kupić parę innych potrzebnych rzeczy musiałbym #!$%@?ć z pół roku

#praca #pracazagranica #holandia #niemcy #szwajcaria
  • 14
@iluvmypickle: Jedziesz do Holandii, wybierasz agencje Tempo-Team-eu-flex albo adecco, dostajesz samochód agencyjny na wyjazdy do pracy. W zależności od konkretnego biura swoboda korzystania z samochodu może się różnić. W najgorszym przypadku przydzielają Cię do kogoś, kto taki samochód dostał, przy czym można zastrzec przed wyjazdem, że dostanie samochodu to Twój warunek. Oczywiście agencja również może Ci "wsadzić" randomów do samochodu, żebyś ich woził do pracy, to jest cena którą musisz zapłacić.
@iluvmypickle: jak nie masz znajomych którzy wiedzą co i jak to nie jedź bo duże prawdopodobieństwo że zostaniesz za przeproszeniem wyru.chany. ja kiedyś tak pojechałem w ciemno i przywiozłem tyle $ ile bym zarobił na kasie w Żabce + cały wychudzony bo często nie miałem siły gotować albo po prostu oszczędzałem.

Duzo ci brakuje do tego aby spełnić potrzeby egzystencjonalne? Moze wystarczy znaleźć pracę dorywcza i może nawet trafi się taka
@iluvmypickle tak naprawde to loteria i niewazne jaka agencja, bo mozesz trafic na firme gdzie nie bedzie godzin i beda cie co chwile wysylac gdzie indziej a mozesz tez trafic ze bedziesz pracowal po 6 dni pod rzad xd tak samo z zakwaterowaniem, masz szczescie to wyladujesz w hotelu na jedynce z lazienka a jak nie masz to bedziesz w pokoju z jakims alkoholikiem i wspolna lazienka na 6 osob. ja teraz