Wpis z mikrobloga

Serbia to najbardziej „onucowate” miejsce w Europie?
Ale dlaczego?
Może dlatego, że Zachód, na czele ze Stanami odebrali im bezprawnie części terytorium?
No ale jakby nam Stany odebrały część kraju, np na korzyść Niemiec, czy innej Białorusi, to i tak wykopy tłukły by się między sobą, kto chce pierwszy #!$%@?ć gałę Bidenowi
#4konserwy #ukraina
Pobierz Opipramoli_dihydrochloridum - Serbia to najbardziej „onucowate” miejsce w Europie? 
A...
źródło: obraz_2023-08-27_182852590
  • 39
@SgtAlApone_: Polska jako kraj i naród istnieje wcześniej. Jako państwo mające określone terytorium owszem - Polska odzyskała niepodległość w 1918 r. Warto zauważyć, że dyskusja tyczy się określonego terytorium w określonym czasie: z Serbią rzekomo od setek lat posiadającą Kosowo - co jak wykazałem nie jest zgodne z faktami historycznymi.

To coś w stylu jakby powiedzieć, że okolice Gorzowa Wlkp. od setek lat należały do Polski - naciągany punkt widzenia.
@Adamfabiarz: to przecież Serbia jako kraj i naród tak samo. Nic nie wykazałeś xD Bitwa na Kosowym polu to coś jak Bitwa pod Grunwaldem dla nas. Przy czym Bitwa na Kosowym Polu była wcześniej. Ludy serbskie były tam już kilka wieków temu.
@power-weak: Ukraińcy to młody naród, ktory na dobrą sprawę dopiero teraz powstał w czasie tej wojny. Przed II połową XIX wieku nie było żadnych Ukraińców. Litwinów, Słowaków i Finów zreszta tez nie. Najbardziej wkurzajce jest, ze Ukraińcy dopowiadaja sobie historię i robią z każdego etnosu, ktory mówi w języku zbliżonym do gwary ukraińskiej Ukraińców. Jakby mogli to i ze Słowaków i Białorusinów zrobiliby Ukraińców.

I żeby nie było, ze nie mam
terytoria to jedno, pkb to drugie ;)

Większe podlasie i podkarpacie ;) a brak ziem zachodnich ;) nie podziękuje.


@wladdan:

Widze, że narracje już zmieniłeś.

Jakby terytoria były gówno warte to taka Rosja nie traciłaby tyle żyć, zasobów i czasu na ich zdobycie. Ale pewnie uważasz, że Rosja jest głupia? W takim razie Ukraina chyba też jest głupia, bo tyle samo traci na obronę i utrzymanie przy sobie tych zniszczonych zadupi.
Czemu masz takie negatywne nastawienie do innych państw jeśli mogę spytać?


@power-weak: Bo jestem Polakiem i interesuje mnie tylko dobro Polski. O dobro tych innych państw niech martwią się ich obywatele. Istnienie Polski jest potrzebne tylko Polakom. Zapewniam cię, że te inne nacje mają Polskę w dupie co niejednokrotnie w ciągu historii udowodniły swoim postępowaniem.
@oydamoydam: a gdzie zauważyłeś zmianę narracji? Podasz jakiś link do wypowiedzi ?
Kacapstanem rządzą idioci, bo zamiast budować drugą Norwegię rujnują kraj i zasoby. Kacapom nie jest nic potrzebne bo mają ziemi i zasobów więcej niż inni. Marnują to na bezsensowne zbrojenia, korupcję, kolesiostwo i w ich mniemaniu budowanie mocarstwa. Tak naprawdę są wrzodem na d..pie świata. Terrorystyczną stacją benzynową.
Ukraina walczy bo została zmuszona, kacapy nie dotrzymują umów, ani tych
Piszesz, że jesteś Polakiem i dobro Polski leży Ci na sercu ;) Jaki więc widzisz interes w przesunięciu naszych granic na wschód?


@wladdan:

Jedynym interesem wszystkich tutejszych narodów powinnno być zmartwychstanie I Rzeczpospolitej. To powinna być jedyna ojczyzna wszystkich ludów pomostu bałtycko-czarnomorskiego. Czas wreszcie, aby Rzeczpospolita naprawdę się odrodziła i zaczeła chronić swoje ludy, które przez to, że nie istniała podlegały ekstrminacji we wszystkich wojnach mocarstw, które żerujac na trupie Rzeczpospolitej
@oydamoydam: tak się nie da, bo musielibyśmy ich do tego pokojowo przekonać.
Jakoś sobie tego nie wyobrażam.
Już pomijam to „chronić swoje ludy” co jest całkowitą abstrakcją kiedyś a dziś to już jest śmieszne ;)
@wladdan: Śmieszne to było 150 lat temu pomyślenie o tym, że kiedyś będzie jakaś Ukraina i Lwów będzie do niej należał.

Jednak dziś przestało być to śmieszne i stało się faktem. Dla niektórych Polaków do dziś jest to nieśmieszne, ale i dla wielu Ukraińców z Wrocławia nie jest to śmieszne, bo oni nie chcą żyć w ukraińskim Lwowie tylko wolą w polskim Wrocławiu.

To co dziś wydaje niemożliwe jeśli o tym
@SgtAlApone_: Udowodniłem. W 1878 uzyskała niepodległość Serbia po wielu stuleciach nieistnienia na mapach świata. Bez Kosowo. Dodaję mapę.

Ciekawe, że wspominasz Grunwald. Mimo, że miał tam miejsce ważna dla historii Polski bitwa, sam Grunwald po raz pierwszy stał się częścią terytorium Polski dopiero w 1945 roku.
Tym tokiem myślenia Warszawa należy się ruskim, bo 100 lat temu brali udział w bitwie warszawskiej...
Pobierz Adamfabiarz - @SgtAlApone_: Udowodniłem. W 1878 uzyskała niepodległość Serbia po wiel...
źródło: 492px-Principality_of_Serbia_in_1878_EN
@SgtAlApone_:
Co do Polski ogólnie to nie po wielu stuleciach, tylko po 123 latach, a i to nie do końca biorąc pod uwagę czy to Wielkie Księstwo Warszawskie, czy Republikę Krakowską, czy marionetkowe Królestwo Polskie. Natomiast w przypadku samego Wrocławia zgadza się - kilka stuleci Wrocław nie był w granicach Polski i wraz z odzyskaniem niepodległości w 1918 Polska miała znikome prawo rościć sobie prawo co do niego.

Sama Serbia jako