Wpis z mikrobloga

@rysio77: tak wygrał i jest mistrzem w czterech organizacjach boksu. Pewnie boli dupka że żaden Polak nigdy nawet mu do pięt nie dorósł. Pewnie też boli dupka że Ukraina może się pochwalić pięściarzami światowego poziomu a mistrzowskich pasów trochę już zdobyli.
  • Odpowiedz
@regent21: w 3, nie ma pasa WBC i nie odbyl najwazniejszej walki z Furym, wiec poki co, nie jest bezsprzecznym mistrzem.
Jest wybitny, ale nie udowodnil jeszcze, ze moze byc niekwestionowanym mistrzem i na razie brak podjazdu do Inoue i Crawforda w P4P, i prawdopodobnie Furyego ogolnie. A i nie wiadomo jak bedzie wygladac walka z Wilderem, skoro Chisora go 2 razy zamroczyl. U niego brakuje warunkow fizycznych na bycie na
  • Odpowiedz
@j0shva: Usyk zjadł być może najlepszą CW w historii, zdobył pasy na AJ i z nim je obronił, "zamroczenia" z Chisorą to spore nadużycie, zresztą, Usyk miał tą walkę cały czas pod kontrolą, choć Derek dał twardą walkę, na moje z Dubois wyglądał gorzej, niż poprzednio, czy to już wiek czy forma dnia - tego nie wiem. Każdemu się gorsze walki zdarzają, np Furemu się zdarzyła z Wallinem (dalej w prehistorię
  • Odpowiedz
@kochamcovid: jaka najlepsza CW w historii? z chisora mial problemy, wygral z rozbitym joshua, ktory bal sie wdac w bitke w heleniusem, w bitce zlal go ruiz i juz mu psycha na konfach siada (od walki z whyte/kliczko, joshua to juz nie joshua), fury wrocil po dnie psychicznym, zremisowal z wilderem, a w dwoch nastepnych walkach, wytarl nim ring jak szmatą, a po jego prawej bombie, gdzie taki usyk bylby prawdopodobnie
  • Odpowiedz
@j0shva: Pokonał Briedisa, Gasijewa, Głowackiego, Huntera, wszyscy niepokonani wcześniej, do tego Huck, Mchunu, Bellew, kto miał lepszy rozkład w CW i która era była lepsza? Z Chisorą miał problemy, czyli, że nie wygrał 120-108 tylko 117-111? Joshua rozbity, tu to, tu tamto, tak samo można powiedzieć, że Wilder to ten co ze Szpilką na punkty dawał równa walkę? Usyk nie powinien być liczony, ponieważ cios według przepisów bokserskich (a nie czyjegoś
  • Odpowiedz
@kochamcovid: przeprazsam, pomylilem CW z HW XD
co do ciosu, to czemu byl nieprzepisowy? na powtorkach widac, ze rekawica uderza W PAS, nie ponizej. co do CW - sie zgodze. no ale wlasnie, CW - HW - dwie inne sprawy i Bivol - Alvarez to idealny przyklad tego. ja nie pisze zle o Usyku, bo gdyby mial te warunki, to wedlug mnie, bylby to najlepszy ciezki ostatnich kilkudziesieciu lat, ale w
  • Odpowiedz
@j0shva: ale cios w pas spodenek nie jest przepisowy, bo w przepisach jest mowa, że pępek jest granicą, poniżej której uderzać nie mozna, nie chodzi o pas w sensie od spodenek, tylko o linię od góry bioder przechodzącą przez pępek i to jest to co się rozumie jako "pas". O tym CW wspominałem kontekście rankingu P4P, nie sądzę, by stawianie go na jednej półce z Inoue było przesadą. Usyk jednego dwumetrowca
  • Odpowiedz
@kochamcovid: z tymi przepisami, jak czytam, to tak faktycznie jest, ale byla masa walk, gdzie szly ciosy na podbrzusze, duzo sylnnych hakow canelo (zdj przykladowe) itd. i nikt nie robil dramy. tutaj, rekawica na stopklatce byla z 2-3 cm pod pasem (w walceu dubois, nie na zdj, co zalczylem, wiec dolne kostki mogly nawet nie tknac usyka, bo bije sie kostkami serdecznego i wskazujego, a piesc byla ustawiona pionowo), ale nie
j0shva - @kochamcovid: z tymi przepisami, jak czytam, to tak faktycznie jest, ale byl...

źródło: 143941123.0

Pobierz
  • Odpowiedz
@j0shva: To prawda, że była masa takich walk, ale to w takim razie tam była zła decyzja podejmowana, a nie tutaj. Cios mógł wzbudzić kontrowersje, ale bym nie powiedział, że każdy mógł widzieć to jako czysty cios, bo był jednak dość nisko, nawet jakby stosować się do pojęcia '"poniżej pasa" w sensie tego od spodenek, to i tak spora część pięści była poniżej. Był to zauważalnie niższy cios, niż np Canelo
  • Odpowiedz
bez przesady z tymi loniakami, jakby dostal centralnie nad fujare, to by ta walka nie byla w ogole kontynuowana raczej. na zdjeciu widac, ze wiekszosc rekawicy, a tym bardziej czesc, ktora sie uderza (piastki wskazujego i serdecznego palca), znajduja sie na pasie. rozumiem decyzje o uznaniu tego, jako ciosu ponizej pasa, ale dla mnie, jako dla fana boksu, w walce gdzie nie bylem za nikim, bo obu lubie, takie cos jest po
j0shva - bez przesady z tymi loniakami, jakby dostal centralnie nad fujare, to by ta ...

źródło: UsykOleksandr-780x490

Pobierz
  • Odpowiedz