Wpis z mikrobloga

ZIELONA GRANICA AGNIESZKI HOLLAND - OBEJRZĘ

Obejrzałem zwiastun filmu i chciałem skomentować pod nim u dystrybutora Kino Świat Polska, ale niestety z jakiegoś powodu, to jest jedyny filmik udostępniony przez nich pod którym nie da się skomentować.

W każdym razie słyszałem, że dużo osób ma wątpliwości co do obejrzenia tego filmu. Owszem, nie jest to film dla każdego. Z trailera wynika, że jest to dramatyczno-tragiczna historia o nieszczelnościach na granicy państwowej, ale jednocześnie na granicy międzycywilizacyjnej, oraz o zmaganiach bohaterskiej straży miejskiej.

W filmie ewidentnie uwidoczniona jest skala problemów. Np. gdy przełożony strażników pyta się ich: ,,sami jesteście rodzicami, czy zabralibyście dzieci na taką podróż". Jak nie od dziś wiadomo, część nielicznych dzieci *ułamek procenta) może być ukradziona prawdziwym rodzicom w celu wzbudzenia zlitowania (ale część może być z faktycznymi rodzicami, którzy dobro dziecka mają w dupie, albo niech ktoś inny przystanie i zajmie się dobrem dziecka - ot jedna z różnic cywilizacyjnych).


Zamierzam obejrzeć (kiedyś) ten film i mam nadzieję, że historia zakończy się happy endem:
- uda się uszczelnić granicę, a paru białoruskich pograniczników w momencie przerzucania imigrantów zarobi headshota
- nielegalni imigranci w większośći nie przekroczą granicy, a ci co przekroczą zostaną wyłapani, trochę hm ,,niezbyt gościnnie potraktowani'' (nie dotyczy małych dzieci), a następnie trafią na 2 lata do zamkniętego obozu pracy, po czym zostaną wysłani do kraju pochodzenia lub przy braku podania kraju - z powrotem na Białoruś; a przy tym dożywotni zakaz wkroczenia do RP, pobrane dane biometryczne - w przypadku złamania zakazu, kolejnym razem obóz pracy 4 lata, następnie 8 lat, itd.
- szajka aktywistek lewackich zostanie rozbita i przybity im zostanie wyrok za działalność antypaństwową na rzecz obcego mocarstwa (ZBiR - Związek Białorusi i Rosji)
- strażnik posiadający antymoralne rozterki opamięta się i zostanie wzorowym strażnikiem granicznym, lub zostanie zastąpiony przez takowego.

#rosja #bialorus #polska #agnieszkaholland #holland #zielonagranica #granica #strazgraniczna #imigranci #film #kino #bekazlewactwa