Wpis z mikrobloga

@Kempes: Nie uprawnia do stałego, ale dostaniesz czasowe (chyba na rok), które trzeba odnawiać. Więc pieniądze opiekunowie i tak dostaną. Kiedyś też było czasowe na zespół Downa. Zmiana oczywiście idiotyczna bo tutaj stan chorego nigdy się nie poprawi.
  • Odpowiedz
@Kempes: czej co? Debile (mówię o tych co wpadli na pomysł wykreślenia ZD z listy). Nie dość, że dzieciak ma przesrane już na starcie, to teraz jeszcze rodzice muszą zacząć kombinować jak wyżyć.
  • Odpowiedz
Nazwijcie mnie człowiekiem #!$%@?, ale w normalnym państwie (czyli w sumie nie u nas) gdzie aborcja jest legalna i płód z Downem można skrobać nie powinno być w ogóle żadnych zapomóg.
Chcą, niech biorą pełną odpowiedzialność na klate, a nie że 50% oni a 50% obywatele.
  • Odpowiedz
  • 3
@UnikalnyLogin @Konigstiger44 znaczy lista obligatoryjnie stwierdza które choroby gwarantują orzeczenie na stałe, nie ma zakazu dania osobie z zespołem Downa orzeczenia na stałe mimo że takiej choroby nie ma w ministerialnej rozpisce. dzisiaj też osoby chore na np. nowotwór dostają na stałe a ich choroby nie ma na tej liście. Btw., orzeczenie czasowe może być na rok, dwa lata ale też pięć albo dziesięć ( w sumie tu jest dowolność
  • Odpowiedz
@UnikalnyLogin: znaczny stopień niepełnosprawności jest wtedy kiedy chory wymaga przez większość czasu opieki i nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie. Są dzieci z zespołem które są w dobrej kondycji a są takie że nawet nie mówią, nie komunikują się, bo mają sprzężone niepełnosprawności. Każdy przypadek jest do oddzielnej kwalifikacji a nie że urodził się z zespołem i do końca życia będzie miał znaczny stopień. Pamiętasz down the road? Tam też
  • Odpowiedz
@loczyn mój brat ma syna z zespołem Downa. Chłopak w listopadzie skończy 20 lat
O tym że nie jest zdrowy dowiedzieli się po porodzie, nie wiem jak wyglądała kwestia badań prenatalnych w 2003 roku ale wiem też że nie było żadnych wskazań że coś może być nie tak (oboje mieli wtedy po 21 lat).

Co w takim przypadku należy zrobić według ciebie?
  • Odpowiedz
@Kempes: Zmusili kobiety do rodzenia chorych dziecii teraz zabierają im zasiłek pozwalający się takim dzieckiem zająć xDDDDD
Bynajmniej zlep komórek ocalony, jak się urodził to #!$%@?ć
  • Odpowiedz