Wpis z mikrobloga

#zycietruckera Jak tam jazda w tunelach?Dla mnie to wygląda niezmiennie od lat czyli.-oznakowanie ograniczające prędkość do 80km/h przed tunelem i później jeszcze dwukrotnie powielone Ja zwalniam do przepisowej max prędkości 80km/h tak jak znaki pokazują i zaraz po wjeździe do tunelu lewym pasem wyprzedzają mnie dwie osobówki które idą pełnym gazem nic do nich nie mam(w końcu tunel dwie tuby i w każdej po dwa pasy ruchu a na każdym pasie 80km/h he he he).Ale jedzie też osoba ograniczona umysłowo która swoją osobówką wjeżdża w tunel przekraczając dozwoloną prędkość żeby tylko zajechać droge ciężarówce i zwolnić do 65km/h.
Wszystkim spowalniającym ruch w tunelach gratuluję ignorancji,niewiedzy w sprawach pożarów w tunelach,głupoty oraz nieudolności prowadzenia pojazdu.
Pobierz Jopek1974 - #zycietruckera Jak tam jazda w tunelach?Dla mnie to wygląda niezmiennie o...
źródło: IMG_20230824_130402_212~3
  • 8
@Jopek1974 teraz otwarli tunel na zakopiance i sa znaki przed tunelem typu 90/70/a w samym tunelu tablica swietlna 100 osobowe najpierw hamuja do tego co widzą albo uznaja za stosowne( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) potem albo przyspieszaja albo jada dalej za wolno, tunel oczywiscie monitorowany, z pomiarem predkosci wiec pozostaje tylko jechać za nimi
@Jopek1974: pare miesięcy temu, udowadniałem tu dzbanom, z prawkiem znalezionym na śmietniku, albo takim robionym w Kijowie, że po to są ustalone limity prędkością żeby sprawnie poruszać się po drogach, a jechanie poniżej tych wartości stwarza zagrożenie, nie mniejsze od tych wyższych, bo już się zaczynaja się podchody, nerwówka i wyprzedzania, więc na moją sugestie, że jak zamierzasz jechać 30km/h w mieście pomimo dozwolonych 50, to #!$%@? na autobus xD bo
@nowoprzybyly: tak akurat jadę na tempomacie w tunelu dwutuowym prawym pasem z maksymalną dozwoloną prędkością dla całego tunelu 80km/h i po lewym pasie wyprzedzają mnie osobówki żeby przed fotoradarem zajechać mi drogę i zwolnić do 60km/h co jak co Niemcy lokalnie wiedzą w którym miejscu w tunelu jest fotoradar
@nowoprzybyly: jeżeli wyprzedzał mnie już przed tunelem albo w tunelu przekraczając dozwoloną prędkość to dlaczego spowalnia mnie do 71km/h?co to jest jakaś zasada że wjeżdża się 100km/h a później zajeżdża drogę innym jadąc 71km/h l.Jak to działa?
@Jopek1974 nie wiem, z mojego doświadczenia wynika że jeżeli przed tunelem jest 80 to od tego momentu jedzą wszyscy mniej więcej +/- 80. Wiadomo że zawsze zdarzy się jakiś wyjątek od reguły, ale jako ogół Niemcy jadą przepisowo w tunelach.

Często gęsto jak ktoś jedzie dużym, to osobówki wyprzedzają go a później jadą np. 85 po autobahnie, bo zasłania im widok do przodu.