Wpis z mikrobloga

wolałbym 100 tysięcy, grosz który podwajałby się codziennie przez 30 dni dałby mi na koniec miesiąca 31 groszy.


@kinasato: Ale matematyka to nie twoj konik co nie?
Dzien 1 - masz grosza (w sumie 1)
Dzien 2 - masz grosza i 2 grosze (w sumie 3)
Dzien 3 - masz grosza i 2 grosze + 2 grosze (w sumie 5)
Dzien 4 - masz grosza i 2 grosze+2grosze+2 grosze (w sumie
  • Odpowiedz
codziennie zyskujesz tylko jednego grosza, bo tylko jeden grosz "się podwaja". 1-> 1+1=2


@virgola: EEE w sumie to masz mnie :) Semantyka to suka :P

Ale ja bym zapytal czy autor posta nie pojdzie na uklad i nie postawi mi na pierwszym polu szachownicy grosza. A potem na kazdym nastepnym 2x wiecej niz jest na poprzednim.
  • Odpowiedz
@gorzki99: No jeżeli matematyka to nie jest mój konik, to Twój też na pewno nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz jeden grosz pierwszego dnia, podwaja się, więc masz dwa grosze drugiego.
Drugiego dnia masz dwa grosze, jeden z nich się podwaja, więc trzeciego masz już trzy.
Trzeciego dnia masz trzy grosze, jeden z nich się podwaja, więc masz już cztery, etc.

@niecodziennyszczon jakie wykładniczo, tylko jeden grosz
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon:

Nigdzie nie jest napisane, że podwaja się tylko 1 grosz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dosłownie tak właśnie jest napisane na screenie! xD
"jeden grosz, który podwajałby się codziennie przez 30 dni"
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon:

Nigdzie nie jest napisane, że podwaja się tylko 1 grosz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Dokładnie jest tak napisane. Masz 1 (słownie jeden) grosz, nie dwa, nie cztery, nie magiczne podwajające się grosze, które generują więcej groszy. Masz jeden jedyny grosz, który się podwaja codziennie.
  • Odpowiedz
@ArszeMeister2: Geniusz MLM nie potrafi poprawnie przepisać z angielskiego (albo sam nie rozumie o co chodziło). Chodziło o sytuacje gdzie liczba groszy podwaja się każdego dnia -> piewszego dnia masz 1 grosz, drugiego 2 grosze, trzeciego 4 grosze, nastepnie 8 groszy, a w efekcie po 30 dniach masz 2^30 groszy czyli miliard.


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: dawno miałem matematykę, ale skąd wziąłeś te "2^30 groszy czyli miliard"? Mnie to wygląda na przykład ciągu
  • Odpowiedz