Wpis z mikrobloga

@rossecki: ale ktoś był u Ciebie i oglądał dach? 10 kw w segmencie zmieścić to tak średnio.
Ceny od 70k powinny się zaczynać. Magazyn - ja osobiście nie widzę sensu. Mówię jako uzytkownik pv.
  • 0
@kuncfot: Tak, ja mam idealny dach więc 24 panele to wchodzą bez żadnego nawet zacienienia od kominów itd.
Na upartego to tam wejdzie z 36 paneli.
Magazyn energii wydaje mi się must have tak żeby mieć maksymalną autokonsumpcję. Zastanawiałem się czy 10kw czy bardziej 17-20 kw
@rossecki: 24 x np Jinko 415W N-type + Magazyn Pylontech 10,66kWh + falownik Sungrow lub Solis - (4mppt) lub Sofar lub Solplanet = koszt od 60 000 zł brutto na osobę prywatną (cena za dostawę oraz montaż i ogarnięcie wszelkich dotacji). Tak to wygląda kiedy ktoś ma dobre ceny komponentów i nie jest chytry ;). 60k to cena kiedy jest bardzo blisko do miejsca montażu i na dachu jest blacha trapezowa.
Ja mam instalację już od kilku lat i nie robiłem wycen w firmach odnośnie falowników hybrydowych i magazynów, ale te ceny wydają się naprawdę niemałe. Jeżeli miałbym tyle siana wywalić to złożyłbym sam, ewentualnie zapłacił komuś za montaż na dachu. Ja wiem, że komponenty raczej po taniości, ale tak na szybko licząc 18x 550 Wp Just Solar = 11,5 tysiąca zł, falownik hybrydowy DEYE SUN-10K-SG04LP3-EU 15 tysięcy zł, 2 magazyny(można łączyć) po
  • 0
@testerwykop O fajne panele zerknę na nie.

@endrju_pl: Super rozpisane, jeżeli miałbym działkę gdzie stawiałbym to na garażu albo na konstrukcji na ziemii to robiłbym to dokładnie jak rozpisałeś + nawet sam bym robił stelaż, fundament i resztę fajnych rzeczy.

@bibus Im bardziej szukam po znajomych znajomych tym częściej właśnie bardziej te liczby się przewijają.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i informacje.
Nie wiem czemu ale rozmawiając z kolejnymi przedstawicielami mam wrażenie