Wpis z mikrobloga

Zrobiłem dziś 100 km dla "sportu". Nie licząc uślizgu tylnego koła to żadnych niebezpiecznych sytuacji z mojej winy.


Niestety nadal zapominam że ten motocykl ma taką moc (w porównaniu oczywiście do 125 którą jeździłem wcześniej) i korzystam w zasadzie tylko z niskiego i średniego zakresu obrotów. Może to i lepiej bo mniej spali.

Fakt faktem na Kawasaki jeździ się tyle lepiej niż na Romecie 125 że w Kawie odkręcasz manetkę i dla większości samochodów ona znika, więc bardzo łatwo uniknąć zdarzenia - aby uniknąć dziś jednej kolizji z powodu wymuszenia po prostu odkręciłem manetkę, a w Romecie albo bym musiał zjeżdżać na bok albo hamować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Stwierdziłem też że muszę dokupić tak czy siak deflektor na szybę. jak to stwierdziłem? Mówiłem sobie żebym nie wjeżdżał na ekspresówkę bo jeszcze nie znam tego motocykla i generalnie na motocyklu nie jeździłem po drodze szybkiego ruchu.

Co zrobiłem? Nie spojrzałem na znaki i wjechałem na ekspresówkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Tak oto właśnie dowiedziałem się że przy stałej jeździe z prędkości 130-140 licznikową (GPS pokazuje 10 mniej) jest już nieprzyjemnie. @Zielony34 miałeś rację, że trzeba kupić coś wyższego. Dodatkowo wibracje przy tych prędkościach nie są spoko dla dłoni, więc długie trasy na autostradzie w teorii powinienem sobie odpuścić.

Niestety, wyższych szyb do tego typu motocykli nie widzę więc będę musiał kupić uniwersalny deflektor. Niby nie planuję jeździć po tego typu drogach ale cóż... Nigdy nie wiem gdzie mnie poniesie, a cały urlop prawdopodobnie w przyszłym roku będę miał w okresie wakacji ( ͡ ͜ʖ ͡)


Pozostało mi ogarnąć kosmetykę typu osłony aluminiowe wypolerować czy zająć się kolektorami wydechowymi albo ciężarki kierownicy przemalować na czerwono, ale to albo przez zimę albo w przyszłym sezonie.

#motoryzacja #motocykle #kawasaki
Gandezz - Zrobiłem dziś 100 km dla "sportu". Nie licząc uślizgu tylnego koła to żadny...

źródło: temp_file7591815427669701383

Pobierz
  • 15
@Gandezz: wibracje na kierownicy to raczej nie kwestia szyby a ciężarówkach na końcach. Dwa z czasem się przywczaisz, nie szpeć motocykla jakimiś szybami. Ma wiać ale z czasem ci to przestanie przeszkadzać.
via Android
  • 0
@wiktorbo nie twierdzę że to przez szybę ;)
Być może ciężarki trzeba wymienić, nie wiem tylko czy na cięższe czy lżejsze... Fakt faktem kupiłem jedne uniwersalne ale w ogóle nie pasowały do Kawy.
długie trasy na autostradzie w teorii powinienem sobie odpuścić.


@Gandezz: Takie drogi są średnio komfortowe ogólnie do jazdy na motocyklu. Dodatkowo brak nawet pół-owiewek też robi swoje. Dużej szyby tam nie zamontujesz, bo ani niczego nie znajdziesz ciekawego, ani żeby nie wyglądał też karykaturalnie. o jest naked, fajne do miasta i drogi krajowe z ewentualną możliwością ucieczki ekspresówką, czy autostradą do domu, jak nas czas goni, albo na przykład burza. Ja
via Android
  • 0
@wiktorbo właśnie muszę poczytać, te co mam to w sumie ciężkie i oryginalne.
@Zielony34 no mam takie samo zdanie, znajomy co na turystyku 1200 jeździ też stara się omijać drogi szybkiego ruchu, ale jak się chce jechać np. do Włoch to jednak ciężko jechać tylko i wyłącznie "bokiem" ;)