Wpis z mikrobloga

@look997: Jeśli będziesz wymyślał słowa to otrzymasz zmyślone wypowiedzi. W momencie gdy model językowy nie rozumie kontekstu lub nie zna danego zagadnienia to zaczyna konfabulować. To raczej kontrproduktywne podejście do korzystania z czata. Ja korzystam z niego do pracy na faktycznych informacjach i zadaniach, przy odrobinie kontroli sprawdza się świetnie ;)

Warto też nauczyć się zadawać pytania tak aby uzyskiwać satysfakcjonujące odpowiedzi. Poniżej wklejam odpowiedź od GPT-4 w płatnej wersji:
https://chat.openai.com/share/06cf45a4-731e-41ba-8a59-d6abd4ed0ad8
SeoGuy - @look997: Jeśli będziesz wymyślał słowa to otrzymasz zmyślone wypowiedzi. W ...

źródło: gpt 4 pytania

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@SeoGuy: No ja wiem i ja chciałem żeby zmyślił, to był mój cel. On fajnie nieraz wymyśla i domyśla się. Kreatywny jest.
To potrafi być użyteczne.
Kiedyś mi rozwinął taki skrót, który normalnie w Google nie mogłem znaleźć. Dałem mu kontekst i ogarnął.
Coś innego też mi rozwinął.
  • Odpowiedz
@look997: Jeśli taki był Twój zamysł to super, czat faktycznie potrafi być bardzo kreatywny i dobrze zgadywać kontekst :) Może to brzmi jakbym się czepiał, ale wrzucam w ramach ciekawostki jakie polecenie bym wydał gdybym miał takie intencje jakie opisałeś. Dodanie większej ilości danych oraz wytłumaczenie całego polecenia pozwala zazwyczaj uzyskać bardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Osobiście podczas pracy z czatem często wydaję mu polecenia na kilkaset słów aby uzyskać konkretny pożądany rezultat.
SeoGuy - @look997: Jeśli taki był Twój zamysł to super, czat faktycznie potrafi być b...

źródło: gpt 4 rozbudowane polecenie

Pobierz
  • Odpowiedz
@pa6lo: Możliwe, po prostu z treści wpisu nie wybrzmiało, że OP oczekiwał aby AI zmyślało. W pierwszej chwili zrozumiałem, że chciał pokazać "głupotę" AI
  • Odpowiedz
@SeoGuy:

W pierwszej chwili zrozumiałem, że chciał pokazać "głupotę" AI


@SeoGuy: Wcale się nie dziwię, kiedy większość wpisów na tym tagu to niestety śmieci. Dla odmiany, przykład podany przez OPa jest jednym z bardziej pomysłowych.
  • Odpowiedz