Wpis z mikrobloga

@Szyszkalogin: @Itslilianka @Mantusabra @michal1498 @AzjatyckiWykop11cm

tak jak kolega @Juzef_z_Ortografu zauwazyl... jak chcecie #!$%@? fasolke to wlozzcie w to troszke wysilku i przygotujcie sami!
przeciez to gowno z puszki czy tam sloika nawet nie ma podejscia do fasolki po bretonsku w wykonaniu mamy czy tam babci wedlug sprawdzonego przepisu i ze skladnikami od sprawdzonych dostawcow :/
tylko wy macie wlasnie takie same podejscie do zarcia jak i do zycia.. byle szybko, byle
@Notes zaraz, to op nie #!$%@? własnoręcznie wykonanej od podstaw? xD Jak to gówno z puszki to przepraszam mireczku masz rację xD Ja gotowanie fasoli zawsze zaczynam od namoczenia jasia
@Itslilianka: przeciez to mozna juz po samym zdjeciu poznać. jakbym byl takim specjalistą jak ci smakosze powyzej to powinni nawet konkretna marke podac na podstawie zdjecia, konsystencji i zawartości :/
istnieje cień szansy, ze OP zrobil to sam i pewnie teraz bedzie szedl w zaparte, ze to on to przygotowal ale jaka byla prawda to my tu juz wszyscy wiemy!

jak znajde troche czasu za tydzien albo za miesiac to wam
@Itslilianka: problem polega na tym, ze ja nie gotuje wedlug przepisów :////// wszystko z glowy i od serca i tak, zebym wiedział, ze jest dobrze. bo czasem masz w roznych przepisach rozne jajka (wielkosc, kolor) albo akurat boczuś nie jest taki jak zawsze albo zamiast soczystego czosnku trafi sie bardziej suchy lu na odwrot...
żona twierdzi, ze gotuje wysmienicie ale robie to rzadko bo od gotowania jest ona xD
istnieje cień szansy, ze OP zrobil to sam i pewnie teraz bedzie szedl w zaparte, ze to on to przygotowal ale jaka byla prawda to my tu juz wszyscy wiemy!


@michal1498: nie wiem ale sie domyślam ;)