Wpis z mikrobloga

siemka, planuje zakup samochodu i jestem ciekawy zdania innych co może być bardziej "opłacalne" w perspektywie czasu..

Mam 23 lata, 6.2k netto z tendencją do wzrostów, bo mam w firmie 2 podwyzki co rok, a planuje zmienic firmę na inną, więc może zarobki troche skoczą do góry ;)

Planuje kupić samochód i pojeździć nim minimum 5lat, mam już na ten cel uskładane 25000, docelowo szukam samochodu do 60-70k, z tym, że połowę chciałem uzbierać, a połowe wziąć z banku i spłacać sobie 3/4lata kredo. Jednak samochód za 60/70k to używka, Audi A5 z 2.0tfsi, lub jakieś BMW F30 - samochody te będą miały te 8-10lat, więc troche już eksploatowane.
Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, że może zamiast tego skierować swoje kroki do salonu KIA, lub Hyundaia i poszukać jakiegoś Ceed'a lub i30 - nówke, z gwarancją, niby auta droższe bo celowałem w auto do 70k, jednak tutaj zyskałbym nowe auto, gwarancje no i możliwe, że pojeździłbym takim autem dłużej niż te założone 5lat..

To co mam obecnie uskładane przeznaczyłbym na jakiś wkład w ten samochód, reszte bym wziął na 60/72mc po jakieś +/- 1500zł miesięcznie.

Jak myślicie, która opcja byłaby bardziej rozsądna?

#samochody
  • 13
  • Odpowiedz
@pawlakwypok:
Pierw piszesz o audi lub bmw, a pozniej o nowym ceedzie lub i30, zdecyduj sie xD Za 70k w ogole idzie dorwac te auta jako nowe z salonu w tych czasach?
  • Odpowiedz
  • 0
przeciez audi czy bmw bylo by uzywane xD wiadomo, są to lepsze auta pod wzgledem silnikowym itp, ceeda mozna dorwac nowego za ok. 100k, jednak nie jest to ten sam segment co audi czy bmw
  • Odpowiedz
@qscc: Segment C to obecnie około 120-130k. Hyundaia i30 kupisz taniej ale nie warto. Mam i30N i jest przepaśc między eNką/n-line/executive a niższymi wersjami. To jest już bardzo stary model (bardzo). Ma wszystko co mieć powinno bez bajerów i na starszym poziomie technologicznym. Na pewno są to niezawodne auta i dobrze się prowadzą jak na zwykłe dupowozy, ale weź pod uwagę jeśli szukasz czegoś ciekawszego.

Jeśli nie boisz sie suvów to
  • Odpowiedz
@pawlakwypok: za 70k to chyba jakiś golas z 80KM, bez radia i innych tego typu. Już lepiej jakiegoś trzylatki z normalnym silnikiem i jakimś sensownym wyposażeniem. A nawet jakbyś jednak uznał, że nowe za 70k lepiej to pojeździe najpierw takim, a potem podobnym z lepszym wyposażeniem żeby mieć porównanie.
  • Odpowiedz
Jak myślicie, która opcja byłaby bardziej rozsądna?


@pawlakwypok: Moim zdaniem to żadna, ponieważ niezależnie o jakim samochodzie piszesz tak jakby nie było Cię na takowy stać. Ja naprawdę rozumiem, że Audi, Bmw czy nawet nowy Ceed to wszystko jest fajne, ale siły na zamiary przede wszystkim bo wziąć łatwo gorzej później utrzymać. Najgorsze co możesz to wpakować się w kredyt.

że połowę chciałem uzbierać, a połowe wziąć z banku i spłacać
  • Odpowiedz
dlaczego nie opcja pośrednia, czyli kilkuletnie auto normalnej klasy, zamiast wyjeżdżonego gruza premium?


@goferek: Bo na opcji pośredniej nie ma szpanu przed znajomymi, dziewczynami i rodziną
  • Odpowiedz
@pawlakwypok: panie bierz pan Alfe Romeo Giuliette, za tyle pieniędzy dostaniesz fajną używkę a jak kupisz z silnikiem T-Jet to prawie nic się tam nie psuje, części tanie i dużo z fiata pasuje.
  • Odpowiedz