Wpis z mikrobloga

Kupiłem DJI mini 3 pro z DJI RC controller. Chciałem się jeszcze pouczyć latania na symulatorze zanim zacznę latać w rzeczywistości. Jednak właśnie sprawdziłem, że DJI simulator nie obsługuje tego kontrolera. Macie jakiś pomysł w jaki sposób to obejść? Albo jakiś inny sposób, żeby pouczyć się latać dronem w symulatorze, może być jakiś inny?

#dji #djimini3 #djimini3pro #drony #dron
  • 6
@jedrek1212:

DJI simulator nie obsługuje tego kontrolera.

Z tego co widzę ten symulator był wtorzony z myślą o profesjonalnych dronach i nie obsługuje serii mini.

Albo jakiś inny sposób, żeby pouczyć się latać dronem w symulatorze, może być jakiś inny?

Jest jeszcze DJI Virtual Flight do którego możesz podłączyć zwykłego pada od Xboxa. Twojego drona w nim nie ma, ale sterowanie w normal/sport jest podobne do mini 3.
@jedrek1212: protip: weź kawałek tektury, wyjdź na łąkę albo trawnik taki szeroki z dala od czegokolwiek, połóż drona na tekturze, start automatyczny, wznieś się na 100 metrów i poobczajaj który guzik jest od czego. Potem zejdź do 5 metrów i poobczajaj jeszcze raz tym razem patrząc się na drona z bliska. Wyląduj też automatycznie. Serio tyle wystarczy żeby w miarę latać. Komfortowo to się poczujesz dopiero po wieelu lotach...
@jedrek1212: Tu nie potrzeba symulatora, latanie dronem wbrew internetowym opiniom ogarnie każdy kto ma chociaż podstawowe zdolności manualne, to nie jest rocket science. To jest bardziej jak prosta gra komputerowa na padzie. Znajdź sobie kawałek pola albo łąki i potrenuj, zobaczysz sam jakie to proste.
@jedrek1212: Jeśli grałeś chwilę na jakimkolwiek padzie od konsoli i nie gubiłeś się totalnie, to ten symulator nie jest Ci potrzebny. Tak jak pisali poprzednicy, drony od DJI latają same - idź na duży otwarty teren i startuj. Opanujesz sterowanie w kilka minut.

Symulatory są za to konieczne do dronów FPV. Próba lotu takim bez wcześniejszej praktyki na symulatorze to 99% szansy na rozbicie drona.