Wpis z mikrobloga

Cześć :)
W ciągu kilku-kilkunastu dni zostanie opublikowana debiutancka powieść historyczna mojego autorstwa. Powieść opowiada o losach J. Ch. Paska (tak, to ten znany pamiętnikarz, którego twórczość jest omawiana w szkole średniej, i który zdobywał Als... a przynajmniej tak twierdził) na tle wydarzeń historycznych z połowy XVII wieku.
Styl powieści miejscami przypomina raczej B. Heyduka czy H. Sienkiewicza niż J. Komudę czy A. Sapkowskiego; myślę, że to ciekawa alternatywa dla takiej "easternowej", sensacyjnej literatury, z jaką mamy obecnie do czynienia. Jeśli zamiast historii typu "zabili go i uciekł" wolicie raczej poważną opowieść, w której pojawiają się również takie postaci historyczne jak Jan Andrzej Morsztyn czy Stefan Czarniecki - zapraszam śmiało.
Myślę, że nie znajdziecie napisanych w XXI wieku książek, w których Jan Kazimierz Waza zastanawia się nad swoim panowaniem, strofowany przez królową Ludwikę Marię... A to jeszcze nie wszystko, ponieważ pojawi się również Iwan Mazepa oraz inne postaci znane z kart historii. Spoiler: Sobieski zostanie jedynie wspomniany, w czasie, gdy toczy się historia opisana w książce, jeszcze nie odgrywał on znaczącej roli.

PLUSUJCIE :) jeśli uda się zarobić sensowne kwoty z tytułu sprzedaży, przekażę połowę kwoty na wybraną organizację zajmującą się krzewieniem nauki lub osiągającą inne społecznie pożądane cele (schronisko itp.). Myślę, że najlepiej będzie, jeśli to Wy wskażecie podmiot (zakładając, że cokolwiek uda mi się zarobić...).

#literatura #historia #sztuka #czytelnictwo #ksiazki #sarmacja
  • 7
  • Odpowiedz