Wpis z mikrobloga

Czym sie różnią takie zwykłe krople do nosa od psikanych roztworów czy tam aerozolów?

Dzisiaj byłem w aptece po z nastawieniem na zakup kropli do nosa (bo dotychczas zawsze te kupowałem) ale najpierw pani w aptece podstawiła mi jakis aerozol, ale potem dodała czy może chce Pan takie zwykłe, no i nie wiedząc czym to się różni a znając to co na obrazki wziąłem właśnie takie, ale teraz się zastanawiam.. Tamta babka nie potrafiła mi powiedzieć co lepsze, a skąd ja mam wiedzieć, więc może wy mi powiedzcie

#pytanie #zdrowie #medycyna
essos - Czym sie różnią takie zwykłe krople do nosa od psikanych roztworów czy tam ae...

źródło: temp_file4184342510563073884

Pobierz
  • 4
@essos: Tym, że jedne są w aerozolu a drugie w kroplach. Obie mają tę samą substancję, ksylometazolinę. W aerozolu wygodniejsze bo nie spływają po tylnej ścianie gardła.
@BrakNazwyUzytkownika nie wiem, bo tych drugich nie testowałem. Tzn. Kiedyś wiele lat temu jakieś kupowałem , ale słabo mi nos orzetykaly i jakos źle je kojarzyłem. Z tym ze one chyba nie były z jakims procentem do udrażniania tylko coś w stylu morskoej wody czy coś takiego