Wpis z mikrobloga

Załóżmy buduje niewielki domek 110m2 parterowka, dach 4 spadowy i tutaj do sso robi wszystko firma. Potem okna z montażem. Czy później sprawdza się wykończenie takiego domu na zasadzie, że ogłaszam się na lokalnym portalu, że szukam hydraulika a ja oferuje pomoc w czasie prac? Podobnie do elewacji(nie trzeba rusztowania), sufit podwieszany plus ocieplenie stropu, gładzie, wylewki, glazura i co tam jeszcze? Elektrykę, podłogi zrobię sam.

Do których z tych prac fachowcy przychodzą tak czy inaczej samodzielnie?

#budujzwykopem #budowadomu #dom #praca
#pytanie
  • 11
@drzewostan: Do każdej z tych rzeczy raczej bez problemu znajdziesz ludzi oddzielnie (albo robiących kilka rzeczy) ale z tym pomaganiem to raczej bardziej byś przeszkadzał albo służył jako podaj/wynieś/pozamiataj :). Takie podejście z zatrudnianiem różnych ekip jest dość standardowe.
Tak tak, ja w roli przynieś, przytrzymaj. Nie ma dwóch lewych, ale taka robotę znam jedynie z pomocy ojcu i filmików na yt. Miałem ogolenie na myśli, że w ten sposób będzie trochę taniej, pewniej bo będę przy robocie.
@ksiak:

Jak to oszacować o ile droższy od dwuspadowego? Bo czterospadowy bardziej nam się podoba to raz a to niewycenialne ale potem jest mniejsza elewacja i nie trzeba rusztowań więc nawet sam bym ją zrobił, brak ściany szczytowej, okuć, więcej miejsca na ewentualną PV.

Więc czy wiązary dla czterospadowego będą znacznie droższe? Bo montaż to chyba bez znaczenia? Dochodzi więcej rynien i gąsiorów to fakt.
@drzewostan: W systemie zleconym kopertowy nie będzie bardzo dużo droższy niz dwuspadowy, dochodzi więcej gąsiorów ale odpadają dachówki krańcowe/szczytowe które są droższe od gąsiorów. Imo koperta wygląda nieporównywalnie lepiej na takim domku niż stodoła
@drzewostan: Jedyna zaleta koperty to jej wygląd który jest sprawą indywidualną oraz z czasem i tak Ci się opatrzy. Jeżeli chodzi o o ceny to musisz zapytać w okolicy bo Polska to taki dziwny kraj, gdzie często tańsze rzeczy wychodzą drożej albo w tych samych pieniądzach co powyżej wskazał @Zabi96.
Najtańszym dachem jest dach jednospadowy ale tutaj MPZP Ci może nie pozwolić. Najlepiej gdybyś mógł mieć dach płaski wtedy z
@drzewostan: wez sobie 2 spadowy i kolektory słoneczne. Ja mam wielki dom dwa 4 spadowe dachy połączone. Same zalety. Musisz mieć dobrego fachowca oraz jest dużo odpadów. ZADNYCH odkrytych dachów betonowych oraz jak najmniej łuków i skomplikowań. Zawsze się to mści
Ja mam łukowate okna to nie mogę zrobić moskitier w nich