Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budownictwo #schody
Planuje zrobić poddasze, jest duzo miejsca na kilka pokoi. Zastanawiam się zlecić wykonanie schodów, na zewnątrz czy wewnątrz.
Strop jest drewniany, podłoga + wełna mineralna + sufity podwieszane więc pewna częśc musiałaby zostać zdemontowana co wiązałoby się z pozniejszym tez remontem na dole.
Na zewnatrz są zamontowane nowe drzwi wejsciowe ale by się tam dostać dostawia się obecnie składaną drabinę, sciana jest ocieplona, naniesiony tynk i pomalowana kilka lat temu wiec wszystko nowe i rowniez uległoby zniszczeniu przy montazu schodów na zewnatrz
Wysokosc około 3.5m do drzwi
Co lepiej zrobić i jaki byłby +/- koszt?

Co wybrac

  • Schody wewnetrzne 90.0% (18)
  • Schody zewnetrzne 10.0% (2)

Oddanych głosów: 20

  • 3
@MrsMsx Nie wiem, czy wewnętrzne, czy zewnętrzne, ale z doświadczenia wiem, że warto dobrze wybrać wykonawcę. Opóźnienie w wykonaniu schodów opóźni ci doprowadzenie inwestycji do stanu, kiedy jest możliwe wprowadzenie się. A to nie jest prosta robota i są ludzie, co ściemniają, że umieją, a nie umieją.

To nie jest położenie kafelków czy przesunięcie ściany.
@MrsMsx: zewnętrzne mają kilka zalet: osobne wejście, nie zajmujesz miejsca na parterze i na piętrze też, możesz lepiej rozplanować pomieszczenia i masz już drzwi wejściowe, jest też wada- raczej nie będą ładne jak chcesz by nie były śliskie w zimie
@MrsMsx: Ja zrobiłbym wewnętrzne. Nie chciałoby mi się zimą, w deszczu czy w nocy łazić na dwór. Trzeba się ubrać itp. Mega upierdliwe.
Co do ceny to najtańsze i bardzo proste samonośne schody jakie osobiście robię to jakieś 15k. Jesionowe, ażurowe.