Wpis z mikrobloga

Dlaczego jest tyle memów o Brytyjczykach że mają brzydkie zęby? Jeśli to prawda to dlaczego?

Patrzę na ichniejszy cennik, przykładowo wyrwanie zęba. Jeśli nie mają za darmo, to płacą f70 u lekarza z NHS, prywatnie f90-f100. To dla nich dzień - półtora pracy na minimalnej.

U nas na NFZ mało kto chodzi, a za wyrwanie zęba prywatnie płaciłem 350zł, to 2,5 dnia zapierdzielania na minimalnej u nas. Więc to nie kwestia kosztów jak mi się wydawało? Stereotyp jak np. polski Janusz? Mentalność? Służbę zdrowia mają na miejscu 10 w europie (my zajmujemy 25) więc czemu u nas jest lepiej z zębami niż tam? Elo

#pytanie #sluzbazdrowia #uk
  • 11
Służbę zdrowia mają na miejscu 10 w europie


@Panas: w teorii i w uogólnieniu owszem. Ale jeśli chodzi o samą stomatologię to problemy są już od lat: ciężko dostać się do dentysty na NHS (tylko niektóre kliniki prowadzą rejestrację), jak już się dostaniesz to łatwo trafić na partacza, jak już spartoli to niepotrzebnie tracisz zęby a ceny wszystkiego poza plombami/prostymi ekstrakcjami to już wydatek po 260GBP i lepiej.
Sam mam za
Jeśli nie mają za darmo, to płacą f70 u lekarza z NHS, prywatnie f90-f100. To dla nich dzień


@Panas: Bo za darmo to za 3 lata, a prywatnie to będzie nawet i 250-300 z dodatkami jak znieczulenie i prześwietlenie

zwykle brudasy


@K00tek: To fakt, ale większy wpływ jednak ma brak dostępności - do tego stopnia, że znajomi Anglicy latają z dziećmi do Polski by zęby zrobić - taniej (wliczając przelot,
Jofiel - >Jeśli nie mają za darmo, to płacą f70 u lekarza z NHS, prywatnie f90-f100. ...

źródło: Zrzut ekranu (33)

Pobierz