Wpis z mikrobloga

@GoNpKNSsz nie widziałem żadnych badań na temat skuteczności microdosingu grzybów psylocybiniwych ( może od tego czasu coś się zmieniło) i osobiście mocno w nią powatpiewam. Co do amanity to juz w ogóle XD, może microdosing Alkoholu? albo klefedronu? XD. Działanie tego typu kuracji to dane czysto anegdotyczne nie poparte faktami, gdzie czynnikiem niezwykle istotnym jest placebo (na tematu skuteczności którego badania naukowe jak najbardziej są!)
@GoNpKNSsz: U mnie ani jedno, ani drugie nie poprawiało raczej skupienia, czy motywacji przy mikrodawkowaniu.
Psylocybinowe wydawały się kierować mnie bardziej w kierunku zagłębiania się w siebie i duchowości, natomiast amanita działała najczęściej uspokajająco, nieco podobnie do pregabaliny. Co do kreatywności to ciężko powiedzieć.
@GoNpKNSsz źródłem danych z pierwszego badania była ankieta online, także jak pisałem dane anegdotyczne, "self report" gdzie placebo gra duża role.

tutaj cytat z drugiego, tu już konkretniej bo double blind:

These changes were accompanied by reduced EEG power in the theta band, together with preserved levels of Lempel-Ziv broadband signal complexity. For all other measurements there was no effect of microdosing except for few small changes towards cognitive impairment. According to