Wpis z mikrobloga

Hej wykopki sytuacja z teraz , Lidl Podwisłocze Rzeszów - Odmowa sprzedaży alkoholu 0,0. Po wezwaniu kierowniczki uparcie twierdziła że to piwo nie może sprzedać. Po zablokowaniu kolejki, świadek stanął w obronie że to nie jest alkohol i ustawa jest wyżej niż jakiekolwiek rozporządzenie czy regulamin. Następnie zadzwoniliśmy na 112 gdzie po opisaniu sprawy dyspozytor odpowiedział: "Że nie przyjeżdżają do takich spraw". I po 10 minutach nerwów wyszliśmy bez piwka 0 wkurzeni. Moja koleżanka ma 21 lat. Mamy nagranie i oczywiście wykonany telefon na 112. Co teraz? Bo jak było rozporządzenie o noszeniu maseczek, policja przyjezdzała w kilka minut karając mandatami. Do ustawy o wychowaniu w trzeźwości dyspozytor mówi że to mało pilne. A jak ktoś pije piwko pod klatką to już wykroczenie jest brane pod uwagę i policja kwituje to mandatem 100zł. To już druga sytuacja którą opisuje na wykopie, tym razem policja nie pomaga. Dowodu nikt nie pokazał. #pytanie #pomocy #lidl #prawo #policja #112
kulukaj - Hej wykopki sytuacja z teraz , Lidl Podwisłocze Rzeszów - Odmowa sprzedaży ...

źródło: 367493818_1440118939875115_2581793541051883697_n

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
Co teraz?


@kulukaj: nic.

Zamiast napic sie napoju piwopodobnego, #!$%@? sobie wieczor, uzerajac sie z obsluga lidla i numerem 112, ktory jest jednak alarmowy, a nie do ogarniania regulaminow sklepu.
Gdyby twoja kolezanka pokazala dowod, spedzilibyscie fajnie popoludnie i bylby spokoj.

Nie zsykaliscie nic, zmarnowaliscie czas. Nic z tym fantem nie zrobisz, bo kazdy ma #!$%@?. Mozesz napisac na FB na support, czy infolinie lidla, to ci odpowiedza ze maja wew
  • Odpowiedz
@kulukaj: rozwiązanie jest jedno - nagrywasz całe zejście + zbierasz świadków/inne dowody po czym składasz na pobliskim komisariacie zawiadomienie o wykroczeniu z art. 135 KW. jest to w oczywisty sposób nielegalny proceder, który stanowi zarówno przestępstwo z art. 107 UOD jak i wykroczenie z ww. przepisu.

walczę z tymi patusami już od kilku lat na wielu płaszczyznach, niestety wszelkim niemieckim podmiotom ciągle wydaje się, że są ponad prawem. jeśli potrzebowałbyś jakiejś
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: ale nie ma powodu do tego by okazywać dowód przy zakupie napojów bezalkoholowych. Popieram by nie dawać się tak zastraszać. Też bym zadzwonił na policję i blokował kasę. Polityka sklepu taka jest? No to moja polityka jest inna i niech otworzą drugą kasę.
  • Odpowiedz
@majkelito-_-: no tak masz racje, tylko co z tego?

Moze ja jestem jakos #!$%@?, ale bardziej cenie swoj czas, swoj spokoj/nerwy i mozliwie jak najrzadszy kontakt ze sluzbami wszelakimi, niz unikniecie pokazywania dowodu w sklepie.

Jak ktos ma na to #!$%@?, to niech sie kloci i robi zadyme w sklepie.

Mi szkoda zycia i zdrowia na taka #!$%@?.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: tak naprawdę to nie jest pierdoła tylko ograniczenie Twojej wolności. Taki mają regulamin, w dupie mam ich regulamin. A jak wprowadzą konieczność okazywania dowodu przy zakupie pieczywa to też będziesz pokazywał, bo wolisz mieć spokój?
  • Odpowiedz
@majkelito-_-: nie, po prostu zmienie sklep.

Nie zamierzam #!$%@? jakiegos szajsu bogu ducha winnej kasierce, bo jasnie pan sie nie zgadza z regulaminem i zaczyna sie wyzywac na pracowniku najnizszego szczebla. Ani ona tego regulaminu nie ustalala, ani nie ma na niego wplywu, natomiast jego zlamanie grozi jej kara lub zwolnieniem.

I teraz wchodzi wykopek caly na bialo i urzadza babie w kasie awanture.
#!$%@? z tego ma, ale ma zly
  • Odpowiedz
@PurpleHaze ale ja bym kasjerce żadnej imby nie robił tylko poprosił o wezwanie kierownika i z nim rozmawiał. Pracowałem z klientem i wiem, że kasjerka jest bogu ducha winna. Ale regulamin sklepu nie jest wyżej od ustawy, a uważam że nie wolno się godzić na takie traktowanie i ogólną byle jakość. Piwo bezalkoholowe jest napojem takim samym jak cola czy sok jabłkowy, to jest kurozjum żeby się legitymować przy zakupie tego.

Kiedyś
  • Odpowiedz