Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna

nurtuje mnie taka myśł. czy Bradley potrafił by sobie utorować drogę przez pole minowe za pomocą swojego działa. jest szybkostrzelne, amunicja no odłamkowo burząca i wałił by taki Bradley albo dwa, serie po drodze po której będzie się poruszał. czy zneutralizowali by zagrożenie min w ten sposób?
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Micro-Jet

zużycie zależało by od pokonanego odcinka np do umocnień aby wyzucic desant. zużycie amunicji fakt, ale mógłby być to wydzielony pojazd, reszta osłania. wszystko zależy od tego jaki obszar oczyszcza wybuch takiego pojedynczego pocisku.
  • Odpowiedz
@groznaglizda303: jak sobie jeszcze poszperałem to wychodzi że UK ma teraz coś takiego na wyposażeniu, skrzynka w której jest cały sprzęt i którą z tego co widzę można umieścić na wszystkim, nie wiem czemu oni tego masowo nie dostarczają

https://www.military.com/video/operations-and-strategy/mine-clearance/the-python-minefield-breaching-system/4984035661001

https://en.wikipedia.org/wiki/Python_Minefield_Breaching_System
HieronimBerelek - @groznaglizda303: jak sobie jeszcze poszperałem to wychodzi że UK m...

źródło: kabum

Pobierz
  • Odpowiedz
@groznaglizda303: Mam wątpliwości o zużywanie się amunicji nie tylko z powodu ograniczonego udźwigu takiego pojazdu, ale także z powodu nagrzewania się lufy działka przy intensywnym ostrzale. I pewnie jest jeszcze więcej problemów z tym związanych na których istnienie nie wpadłem.
  • Odpowiedz
@groznaglizda303: jak sobie jeszcze poszperałem to wychodzi że UK ma teraz coś takiego na wyposażeniu, skrzynka w której jest cały sprzęt i którą z tego co widzę można umieścić na wszystkim, nie wiem czemu oni tego masowo nie dostarczają


@Hieronim_Berelek: Bo Ukraińcy dysponują znacznie lepszym sprzętem do tego.

Kwestią jest to słynne "NATOwskie rozpoznanie", bo Ukraińcy się złapali na to samo, na co się złapali Ruscy pod Wuhledarem. Czyli ukraińskie
  • Odpowiedz
Kwestią jest to słynne "NATOwskie rozpoznanie", bo Ukraińcy się złapali na to samo, na co się złapali Ruscy pod Wuhledarem. Czyli ukraińskie rozpoznanie nie rozpoznaje pól minowych, a Ruscy potem narzutowo minują teren.

@vrNFWrUew3D4Rgz: dlatego proces rozminowywanie należy prowadzić w momencie natarcia, wtedy nie będzie czasu na ponowne zaminowanie ¯\(ツ)/¯ A żeby to zrobić trzeba mieć dużo prostych mobilnych zestawów.
  • Odpowiedz