Wpis z mikrobloga

Minął 59. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wypadki śmiertelne w których zginęły 3 osoby.

290 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
324 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji.
40 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 330 wypadkach zginęły w sumie 364 osoby.

W poprzednim roku statystyki po 59. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
8 wypadków / 9 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
314 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
351 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
394 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
17.926 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

70 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
3.950 wypadków drogowych od początku wakacji

86 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
4.542 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
8 utonięć w ciągu ostatniej doby
150 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Pobierz Salido - Minął 59. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wypa...
źródło: 1-411243-15
  • 32
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Mazowieckie. Wypadek we wsi Ługi w powiecie mławskim, w gminie Szreńsk. Na drodze między Szreńskiem a Bieżuniem osobowy Opel Zafira wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały 3 osoby. Dwie z nich zostały poszkodowane, ale pomimo prowadzonej przez ratowników resuscytacji, nie udało się uratować życia jednego z poszkodowanych – 16-letniego chłopca.
2. Mazowieckie. Wypadek w pobliżu wsi Tończa, w powiecie węgrowskim, w
Pobierz Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Mazowieckie. Wypadek...
źródło: 358-226481
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 290 po 59. dniu wakacji

W. mazowieckie 53
W. wielkopolskie 26
W. łódzkie 25
W. pomorskie 21
W. kujawsko-pomorskie 20
W. dolnośląskie 19
W. podkarpackie 18
W. lubelskie 18
W. małopolskie 17
W. zachodniopomorskie 17
W. śląskie 13
W. podlaskie 11
@Salido ostatni wypadek, ciekawe kogo wina.
Ja wiem że pieszy na przejściu, ale przejście nieoświetlone, poza terenem zabudowanym... Ciekawe hak ubrany był pieszy i czy czasem to nie było wejście typu "mam pierwszeństwo to idę".
@Salido: Ciekawe jak to w praktyce będzie wyglądać z tym zabieraniem samochodów. Oraz czy znajdzie się grupa społeczna która specjalnie po to aby móc pić i jeździć będzie kupować stare gruzy że jak zabiorą to trudno.
@wezsepigulke: oczywiscie, ze sie ciesze
robie bardzo duzo km po polskich drogach i mialem juz conajmniej kilkadziesiat sytuacji, gdzie moglem zginac przez idiotow za kolkiem, ostatni raz wczoraj gdy jadac 140 autostrada i majac odstep ok 10 m przed autem, z prawego pasa prosto przed zderzak mi zajechal jakis smiec i musialem awaryjnie hamowac
polacy nie umieja jezdzic, im wiecej takich sie rozwali na drodze tym lepiej dla mnie, dla ciebie
ostatni raz wczoraj gdy jadac 140 autostrada i majac odstep ok 10 m przed autem


@paw4da: ale zdjaesz sobie sprawę, że powinno być wg ustawy min. 70 metrów? Kiedy byś wyhamował jadac 140 km/h jakby kierujacy przed tobą zaczą hamować? 10 metrów przed nim?

Hamowanie na autostradzie (SUCHY ASFALT)

Jadący 100 km/h samochód zatrzymał się po 35 metrach lub 38 metrach w przypadku tańszych opon. Zwiększenie prędkości do >140 km/h spowodowało
01. Od października konfiskata samochodu pijanych kierowców. Już od października mają wejść w życie przepisy, zgodnie z którymi sąd będzie mógł orzec przepadek auta pijanego kierowcy. Jak podaje portal Prawo.pl - wystarczy, że prowadzący będzie miał powyżej 1 promila alkoholu we krwi lub w wydychanym powietrzu. Jeżeli w czasie popełnienia przestępstwa pojazd nie stanowił wyłącznej własności sprawcy albo po popełnieniu przestępstwa sprawca zbył, darował lub ukrył podlegający przepadkowi pojazd, orzeka się przepadek
@Invisiblinio: nikt mnie nie wyjaśnił, po prostu zahukani idioci, którzy na autostradach przy jakimkolwiek manewrze już mają spocone ręce, zesrali się postujac memeski byle tylko się doczepić.

Jeżeli masz na lewym pasie jedno auto przed sobą i po prawej dwa auta to prawdopodobieństwo że te z lewego pasa będzie musiało nagle zahamować jest prawie zerowe, bo nie ma przed sobą nic, a jeżeli auto mu się zepsuje to nie stanie w
@paw4da: Ale się zesrałeś i śmierdzi. Dobrze cie wyjaślnili, patusa który nie trzyma odstępów na ebanej autostradzie. Stawiam, że jeszcze dajesz migaczami na lewym pasie bo król kierownicy nie może znieść p0lAcZkÓw którzy nie potrafią jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam nie jesteś lepszy i pewnie w wielu miejscach wiele razy stwarzałeś niebezpieczne sytuacje skoro tak się rzucasz jak ktoś ci wytyka błędy.
@paw4da: ten koleś co Ci wjechał to napisałby identycznego posta jak Ty - "jeśli ktos jest dobrym kierowcą, ma dobre auto, to nie musi przestrzegać przepisów i może śmiało wjechać w 10 metrowy odstęp, za to ten z tyłu niech nie jeździ swoim rupieciem jeśli nie umie wyhamować, gdy mu wjadę przed maskę"