Wpis z mikrobloga

Metody szczotkowania cz. III

Szczotkowanie szczoteczką elektryczną.

Technika szczotkowania szczoteczką elektryczną jest najprostszą formą oczyszczania zębów. Jest to metoda intuicyjna, która polega na przystawieniu główki szczoteczki pod kątem 45 stopni do każdej powierzchni danego zęba.

Szczoteczka elektryczna jest szczególnie zalecana wszystkim tym, u których występuje brak zdolności manualnych do operowania szczoteczką soniczną i manualną.

Przed szczotkowaniem należy użyć nici dentystycznej, oczyszczając przestrzenie międzyzębowe oraz skrobaczki do języka.

1. Przykładamy główkę do powierzchni zęba przez 5 sekund dla każdej powierzchni
2. Po wyczyszczeniu wszystkich stron zęba, przesuwamy główkę na kolejny ząb. Pomocne jest podzielenie jamy ustnej na 4 ćwiartki
3. Po oczyszczeniu każdego zęba z osobna, doczyszczamy na koniec tylne zęby trzonowe oraz dolne siekacze.

Wypluwamy nadmiar pasty, nie płucząc jamy ustnej wodą. Nie pijemy przez 20 minut, aby fluor miał czas zadziałać. Powtarzamy szczotkowanie minimum 2 razy dziennie: rano oraz przed pójściem spać.

#metodyszczotkowania #kapitanzabek #zeby #higiena #zdrowie #szczotkowaniezebow #gruparatowaniapoziomu
KapitanZabek - Metody szczotkowania cz. III

Szczotkowanie szczoteczką elektryczną.

...

źródło: elektryczna

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
od roku używam magnetycznej szczoteczki i twierdzę, że najlepsze co może być, zdecydowana poprawa. Timer przumusza nas aby nie iść na skróty i dzieli szczotkowanie na 4 części każda poświęcona dla danej częsci szczęki. Dodatkowo apka aby lepiej nam zwizualizować gdzie za szybko lub za długo szczotkujemy. Naprawdę uwidacznia nam złe odruchy. Niestety wydałem zbyt dużo na zęby aby nie zaiwestować w dobrą szczoteczkę i prewencję. Nitkowanie to jest według mnie b.ważne,
  • Odpowiedz
Ja dzielę szczękę na cztery strefy i każdą od strony zębów czyszczę okrężnymi ruchami normalną szczoteczką, od lat nie miałem problemów z próchnicą, a pasta to zwykły Colodent ze Stokrotki.
  • Odpowiedz
"Wypluwamy nadmiar pasty, nie płucząc jamy ustnej wodą. Nie pijemy przez 20 minut, aby fluor miał czas zadziałać."

co kurfa??? to ja 40 lat źle robiłem???
  • Odpowiedz
Jak to po szczotkowaniu nie płuczemy wodą? Co z tą pianą co zostaje po wypluciu reszty? Przecież jak to się połknie to można raka dostać!
  • Odpowiedz
@MajsterOfWihajster @KrolWioski

polecam. Kiedyś każda wizyta u stomatologa kończyła się naprawą jakiegoś ubytku. Od kiedy po myciu tylko wypluwam pastę i pozwalam, żeby fluor trochę dłużej działał nie miałem ani razu nic do roboty. Po paru dniach idzie się przyzwyczaić
  • Odpowiedz
Czy nie wydaje się Wam że coś jest nie tak? Niby technika idzie do przodu. Konwencjonalne szczoteczki zastąpiono elektrycznymi później sonicznymi, a zęby nadal trzeba myć dwie minuty. Czy ten postęp to ściema?
  • Odpowiedz
Po pierwsze to pierwsza zasada i ostatnia zasada zdrowych zębów to GENY
Ja na loterii dostałem słabe zęby myje 2 razy dziennie płucze nitkuje. Chodzę do dentysty co pół roku na odkamienianie bo podobno taka ślina. I sporo wydaje na dentystę :/
Dla porównania moja żona ona akurat wygrała na loterii objada się słodyczami myje zęby tak jak ja ale ona zero ubytków i zdrowe wszystkie.
Tak więc geny to podstawa :)
  • Odpowiedz