Wpis z mikrobloga

@niedasieukryc: w sumie tak szczegółowo to nie myślałem. Na logikę powinno być tak jak piszesz ale wszystko się rozchodzi o koszty i jak developerowi się nie opłaca zrobić osobnych przewodów to nie zrobi. Ja mieszkałem ostatnio 4 lata w kilkuletnim bloku j czułem zapachy z wentylacji.

Temp w lecie będzie wyższa ofc. Zasady fizyki są stale bez względu na porę roku. Ale poszukaj jeszcze info jak to wygląda na 10pietrze bo
@niedasieukryc: wybór mieszkania to jest drugą najpowazniejsza decyzja w życiu, zaraz po decyzji czy chcesz z daną kobietą spędzić całe życie.
Znalezienie dobrego mieszkania zajmuje mnóstwo czasu (pomijam ludzi którzy mają w h.uj kasy i mogą wybierać w wysokim standardzie mieszkania i lokalizację)
@niedasieukryc mam winde zaraz przy mieszkaniu (ostatnie pietro) i windy zupelnie nie slychac, wentylacja jest mechaniczna, co do temperatur na razie wydaje sie spoko, ale dopiero wykanczam i nie mam termometra wiec trudno to ocenic, choc wydaje mi sie ze jest chlodniej niz w 10-letnim bloku na 1. pietrze
@jacekkowalski9122:

Nawet w moim rodzinnym domu z lat 90 na głębokiej wsi gdzie jest jedna kuchnia na piętrze i druga na parterze są odrębne przewody wentylacyjne na sam dach. Wiadomo polska mentalność i kombinatorstwo ale w teorii buduje się na podstawie projektu i wszystko powinno być zgodne z przepisami.

Powiem tak, że jeśli czułbym zapachy z wentylacji to całkowicie bym ją zaślepił i rozszczelnił okna a latem zostawiał uchylone(poza okresem upałów).
@jacekkowalski9122: Myślałem, że wszystko jest budowane na jedno kopyto. Prawdę mówiąc nawet nie wiem co miałbym sprawdzać przed zakupem? Planowałem szukać gdzieś pod którymś z większych miast, na ostatnim piętrze, na południową, zachodnią, północno-zachodnią stronę. Potem trochę posiedzieć w mieszkaniu przed wykończeniem zorientować się czy słychać sąsiadów za ścianą. Jeśli tak wyciszyć tą ścianę i wykończyć mieszkanie.
@cotozazycie: ja na twoim miejscu bym wyznaczył sobie x czasu, np pół roku w czasie którego robisz wielki reasearch pod tytułem "na co zwracać uwagę podczas kupna mieszkania" . Głównie na internecie ale jak masz możliwość to też popytać rodziców, rodzinę, znajomych. Po tym czasie zdobyłeś trochę wiedzy i możesz z nią ruszać na rynek i zacząć wyszukiwać mieszkania, oglądać je. Pamiętaj że im więcej masz wiedzy na dany temat tym
@cotozazycie nie wszystko jest idealnie, ale deweloper ma ogolnie dobre opinie, a oprocz tego sprawdzalilem go ile moglem, bylem w bloku zbudowanym we wczesniejszym etapie, czytalem sporo na forum poswieconym nieruchomosciom i grupie osiedla budowanego przez tego dewelopera.
@niedasieukryc: mieszkam na ostatnim piętrze w nowym bloku i jest chłodno. Co ciekawe jak wyjdę to w korytarzu i przy windzie na klatce Zwłaszcza jest już zacznie cieplej, a to od tej samej strony świata. Musi być jakaś izolacja nad sufitem. Kilka razy w tym roku użyłem klimy, ale nie było w mieskzaniu jakoś ultra gorąco. Dla porównania byłem u znajomych w komunie na ostatnim piętrze, dramat od czerwca do września.
i jak developerowi się nie opłaca zrobić osobnych przewodów to nie zrobi.


@jacekkowalski9122: nie ma takiej możliwości, by nie zrobił. Od jakichś 20 lat przepisy nakazują by przewody wentylacyjne były osobne, robiąc inaczej developer podkłada się nadzorowi budowlanemu na talerzu. Są lepsze sposoby cięcia kosztów.

@niedasieukryc będzie cieplej w lato, będzie zimniej w zimę, tym bardziej im taniej developer budował. Jakiekolwiek problemy z poszyciem dachu wyjdą przede wszystkim u Ciebie. Winda
@Jarek_P: no takie mieszkanie ma przede wszystkim taka zaletę, że nie masz nikogo powyżej a to raczej główne źródło dźwięków a wprzypadku większych bloków dochodzi dodatkowo ładny widok, więcej światła i być może lepsze powietrze.
@niedasieukryc: sam musisz zdecydować, co ważniejsze, jeśli znaleziona lokalizacja Ci pasuje, to bierz. Z kierunkiem, skąd hałas płynie zresztą też różnie bywa, gdy sam mieszkałem w bloku, największe natężenie (połączone z coweekendowymi sesjami jęczenia i stękania) miałem zza ściany. Z kolei w domu u moich rodziców największym problemem są sąsiedzi mieszkający pod nimi, wielbiciele disco-polo i udanych imprez domowych (a naprawdę udana jest wtedy, gdy nawet mieszkańcy bloku obok dzwonią na
@Jarek_P: ok, dzięki za info.
@niedasieukryc Nie wiem też czy takia praca istnieje, ale może są ludzie którzy doradzają w wyborze mieszkania. WIesz, analogicznie jak są doradcy kredytowi, leasingowi itd. Oni wtedy mogą przekazać Ci wiedzę, zrobić z Tobą wywiad i ci pomóc w wyborze.
@Jarek_P:

Nie ogranicza mnie lokalizacja w konkretnym mieście, mogę mieszkać w którymkolwiek, dla mnie to bez różnicy. Właśnie dla ograniczenia dźwięków od sąsiadów myślę o ostatnim piętrze i zrobienie wyciszenia ścian działowych wełną i zabudową ściany z płyty GK. Szukam niewielkiego 45m mieszkania i patrząc na rzuty kondygnacji to zwykle jedna ściana w sypialni i jedna ściana w salonie byłaby do wyciszenia.