Wpis z mikrobloga

Mirasy, zimą chcę uderzyć w prawo jazdy kat. A. Uważam że dorosłem do tego i zawsze o tym marzyłem. Różowa wybijała mi to z głowy ale w końcu dała się przekonać. Za małolata miałem do czynienia z jednośladami, jakieś Ogary, Jawki, MZty, skuterki. Żałowałem że za kawalera nie zrobiłem sobie kat. A. Do rzeczy. Tak rozglądam się za pierwszym motocyklem. Nie chce ścigacza, z tego już wyrosłem. Nie chce chopera bo to nie mój klimat. Chce turystyka. #!$%@? podoba mi się BMW GS (ʘʘ) ale czy to nie za duży i nie za mocny motocykl na pierwszy strzał? Mam 176cm wzrostu. 90kg wagi. Nie należę do szczupłych ( ͡º ͜ʖ͡º) . Co myślicie? Może jakieś pomysły za czym się rozejrzeć na początku? #motocykle
  • 21
@Qql3l3: Kat A mam i mam ten sam dylemat co Ty. Też patrze za czymś typu adventure, Oprócz GS-a podoba mi się Triumph tiger, Gs droższy w zakupie a tiger bardziej awaryjny, hmm africa twin droga a suzuki Dl v strom wizualnie nie to co kiedyś Tracer i Tenere jak dla mnie odpadają, budżetowo masz jeszcze benelli, ogólnie jest w czym przebierać. Mój faworyt to Triumph tiger ale gdybym trafił GS
  • 0
@piotrek1610 ja tego GSa nie chce jakiegoś super nowego. Jak tak widzę to takie 2000-2005 rok to trzeba 20k wyłożyć. Za dobrze utrzymany. GS podoba mi się stylistycznie, technologicznie (bokser, kardan), i słyszałem o jego niezawodności.
  • 1
@Katiee dokładnie. A jeszcze dokładniej wiosną zacząć z praktyką. Teraz już się nie opłaci i napewno w tym roku moto nie kupie. Nie chce się spieszyć, bo co nagle…
  • 0
@ja_tu_tylko_na_moment ja nie szukam adrenaliny, mam dwoje dzieci do wychowania. Wiem że R1 nie nudzi, ale to musi się podobać. Jak miałem 20 lat to ślina mi na to ciekła. Teraz, jak czasami kłuje w lędźwiach to chciałoby się czegoś wygodnego.
@Qql3l3: a może jednak inaczej podejdź do tematu... jak zobaczysz moto które ci się podoba pod marketem to podejdź do kierownika i pogadaj... zapytaj czy możesz się przymierzyć... GS'y są dość wysokie, zresztą jak większość ADV, przy tym wzroście i braku doświadczenia możesz mieć mały kłopot z utrzymaniem tak ciężkiego sprzętu. Oczywiście z czasem wszystko da się opanować i absolutnie nie odradzam bo sam zaczynałem od litra, ale nie kupuj w
  • 0
@old_lolek no właśnie dlatego podałem od razu mój wzrost. Bo wiem że to spore moto. Słyszałem taką zasadę że jak się chce jeździć z pasażerem to trzeba stąpać całą stopą.
@Qql3l3: ostatnio mechanik motocyklowy zachwalał mi jako niezawodnego turystyka TDM 900. Tyle że z tego co obczailem ma niby ostry start po odkręceniu manetki.
@Qql3l3: też to słyszałem od kilku osób przed zakupem moto i wiesz co? gówno prawda...
każde moto można opanować, kwestia czasu i uporu. Ja jestem niewiele wyższy i śmigam z żoną na Varadero - nie ma szans żebym dotknął dwoma stopami na płasko ziemi.. jedną na płasko stawiam tylko jak zwieszę dupę z moto...
motocykl ma dwa stabilne punkty podparcia, jak dołożysz trzeci to się nie przewróci, a to jak znajdziesz
właśnie weszło na pl rynek benelli trk 700. Może warto spojrzeć? Ja przy Twoim wzroście i ciut niższej wadze chcialem coś nieco klasycznego i z opcją w leciutki teren. Kupiłem Benelli Leoncinie Trail (wtedy była tylko 500, teraz też jest 800 ale styl już nie ten) i jestem zadowolony 3. sezon
GS to też serwis troszkę droższy, niż konkurencja


@Zielony34: bo ja wiem? OP zakłada R1150GS - motocykl prosty jak konstrukcja cepa, łatwy w serwisie z dużą dostępnością części.

@Qql3l3 miałem bardzo podobne założenia do Ciebie, chorowałem na BMW z mocnym wskazaniem na R1150GS. Obejrzałem parę egzemplarzy i doszedłem do wniosku, że jednak zejdę sobie półkę niżej, ale sięgnę po coś 10 lat młodszego Skupiłem się na modelu który najbardziej przykuł moją
@Qql3l3 o, to może razem się zabierzemy:) jestem w tej samej sytuacji i od 0.5 roku chodzi mi to po głowie. Co do motura to sam jeszcze nie wiem, pewnie coś miejskiego typu KTM. Kiedyś bardzo mi się podobały Ducati, i Bobbery też są fajne
OP zakłada R1150GS -


@majk_emigrant: Może i racja, bo ja się bardziej zapatrzyłem na 1200.

Honda NC750X.


@majk_emigrant: TAK, bardzo TAK! Motocykl sam w sobie jest genialny i niezajebywalny już od pierwszej wersji. Brałem go pod uwagę, ale jedna, szczególna wada - niska moc. Jeżdże w dwie osoby z sakwami i kufrem 56L. Cieszę się, że wziąłem 600 z R4.

ostatnio mechanik motocyklowy zachwalał mi jako niezawodnego turystyka TDM 900.
@Zielony34 rozumiem kwestię nowego modelu (aczkolwiek dam silnik jest już znany z modeli 752 i Leoncino 800), ale jeżeli chodzi o jakość marki, serwis i części to się już ułożyło w ostatnich latach. Znajomi że sprzętami tej marki (i ja sam po 3 latach) nie mamy poczucia, że nasze nerwy i portfel są testowane i zszargane. W swojej okolicy mam 2 serwisy dealerów do wyboru, które serwisują bez problemu. Części do wyboru
@Qql3l3: zacząłbym od tego co chcesz robić na tym motocyklu. Czy będziesz jeździć na wycieczki? Sam bez żony? Dzieci masz? Będziesz chciał sam jeździć na dłużej wiedząc, że żona z dziećmi walczy?

Przemyśl po prostu czy kupowanie turystyka ma sens jeśli się okaże, że wcale nie masz na to czasu. Mnóstwo ludzi kupuje moto po to, żeby po 3 latach sprzedać po przejechaniu 3 tysięcy kilometrów.

Sam robiłem prawko jak miałem
  • 0
@prostynick chciałbym z żoną pojeździć, myślę że dałaby się namówić bo nie raz zagaduje to nie zaprzeczy. Bardzo podoba mi się taka górska jazda. Raczej bezdroża odpadają aczkolwiek kto wie. Do pracy też bym się tym wybierał, mam jakieś 15km. Dla mnie tor odpada. Jak wspomniałem wcześniej, adrenaliny już nie potrzebuję.
Najbardziej obawiam się czy to nie jest za mocne moto i czy nie jest za duże na opa 176cm.
A jeszcze