Wpis z mikrobloga

„Pierwotna wersja ustawy zakładała, że kredyt z rządową dopłatą może otrzymać osoba, która w dniu złożenia wniosku o Bezpieczny kredyt 2 proc. nie jest i w ciągu 3 lat wstecz nie była stroną umowy innego kredytu hipotecznego.”

Czyli jak Mirki sprzedałem dom 4 lata temu to się łapie na program jak nie mam nieruchomości?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bezpiecznykredyt #kredyty
  • 6
@J0g1: ale ja jestem spokojny, to tylko portal ze śmiesznymi obrazkami, na wpół zdechnięty po wprowadzeniu wykopu2.0 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to co wkleiłeś to tylko jeden z warunków. Generalnie jest koniunkcja warunków: nie bycia właścicielem nieruchomości, jak i nie bycia stroną kredytu hipotecznego w okresie ostatnich 36 miesięcy (to nie jest równoważne)
Czyli jak Mirki sprzedałem dom 4 lata temu to się łapie na program jak nie mam nieruchomości?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@J0g1: Wymóg nie korzystania z kredytu na zakup nieruchomości mieszkalnej w ciągu ostatnich 36 miesięcy to tylko jeden z warunków. Aby skorzystać z kredytu BK2 nie można posiadać nieruchomości mieszkalnej obecnie i w przeszłości. Są też wyjątki, ale dotyczą one dziedziczenia i darowizny. Szczegółowy opis warunków znajdziesz
@marcpol: darowizny? Na pewno ?


@whiterose85: Tak, na pewno. W przypadku darowizny przed 18 rokiem życia z jednoczesną sprzedażą nieruchomości mieszkalnej również przed ukończeniem pełnoletności można skorzystać z programu.