Wpis z mikrobloga

  • 0
@CzarnaMalpa Pytanie nie było o to czy jestem podludziem i myje Hansowi kible tylko o to czy myjąc te kible przestaje automatycznie byc patriotą

@najciemniej Sam fakt głosowania uznałbym za ważny, nie ważne na kogo, ale zaangażowanie w sprawy Polski byłoby świadectwem patriotyzmu

@DeutscheGesetze Jasne, że nie. Pytanie czy będąc za granicą i pokazując że nie każdy Polak powinien mieć łatkę zlodzieja i pijaka można już nazwać patriotyzmem?
  • Odpowiedz
@KurczakZRozna: jak wyjeżdżasz, mając do 35 lat, to jesteś zdrowy psychicznie i tak trzymaj, a jak wyjeżdżasz, mając od 35 do 45, to coś już nie tak z głową (że tak późno), ale tak trzymaj i szczęścia życzę. I OLEJ PATRIOTYZM ON CI GARNKÓW NIE NAPEŁNI ANI PORTFELA.
  • Odpowiedz
Sam fakt głosowania uznałbym za ważny, nie ważne na kogo, ale zaangażowanie w sprawy


@KurczakZRozna: ale jak to? Chcesz decydować o losie kraju który dobrowolnie opuściłeś nie biorąc odpowiedzialności za swoje wybory polityczne? W ten sposób robisz na złość tym którzy zostali i placą ciężkie podatki.

Jaskrawy przykład: Dlaczego Polonia w USA ma prawo głosować w polskich wyborach skoro guwno ich dotyczy sytuacja gospodarcza i polityczna w Polsce i nigdy tu
  • Odpowiedz
@KurczakZRozna: Sam mieszkam sporo w Niemczech i jakoś ciężko mi nazwać osobę która wyemigrowała patriotą i mam #!$%@?ą bekę gdy widzę tutaj kogoś w naszej odzieży patriotycznej (XD)

Aczkolwiek po Peaku tego w okolicach 2015 widać już coraz mniej takich odpałów (odpadów)

Za to inaczej patrzę gdy ktoś chodzi albo wysyła swoje dziecko urodzone tutaj np na jakieś zajęcia z polskiej kultury czy języka. Tańce czy inne pierdoły. Całkiem sympatycznie.
  • Odpowiedz
  • 1
@najciemniej zgodzę się, ze w przypadku Polonii w USA nie ma to wiele wspólnego z patriotyzmem i jest słabe
Oddanie nie ważnego głosu?

@erni13 nie nazywajmy patriotyzmem bieganie z koszulkami z symbolem Polski Walczacej i krzyczeniem śmierć wrogom ojczyzny.
Natomiast dzieci w polskiej szkole, spotykanie się z rodakami na piknikach itp
  • Odpowiedz
@KurczakZRozna: patriotyzm to bzdura dla mas żeby łatwiej było nimi manipulować. Wiernym być można swojej rodzinie czy bliskim a nie kawałkowi ziemi w tym czy innym miejscu.
  • Odpowiedz
@KurczakZRozna nie jestem patriotką i nie wyobrażam sobie nią być. tyle dobrego, że Polska jest w UE. Duma z pochodzenia? wolę być dumna z tego na co miałam wpływ. Analogicznie nie wstydzę się tego gdzie się wychowałam. Moje główne elementy polskości w życiu to język polski (rozmowa z rodziną, niebieskim, przyjaciółmi), polskie podcasty, gotowanie polskich potraw gdy przyjdzie mi ochota. Lubię też andrzejki, iść na groby wieczorem w listopadzie, wigilia, tłusty czwartek.
  • Odpowiedz