Wpis z mikrobloga

No i powiedzcie mi że rasizm to nie jest inwalidztwo umysłowe....

Pod filmikiem jak śniady gnebi białego napsialem że takie rzeczy sie wszedzie dzieją, miedyz roznymi grupami i w grupach etnicnzych też i po co przeżywać tylko jak to jest miedzykulturowe.

Na to typ sie #!$%@?ł że "jakoś nie widać nigdy żeby to biały sie znecal nad czarnym"
Odpisałem że w historia ludzkości jest pełna #!$%@? murzynów i robienie znich niewolników przez białych.

I co zrobił rasista? Zaczał argumentować to o co sam sie #!$%@?ł - że przecież w historii nie tlyko biały bił czarnego i go zniewalał ale także Żydzi arabowie czarni i tak dalej.

Czyli to co napisalem ja na poczatku - że to sie zdarza wszędzie, w kazdych grupach etnicznych i nie ma co robic wrazenia że to tylko jedni drugim.

LOL
#neuropa #rasizm
  • 12
@Niesondzem: Ale to jest prawda. Żyd czy Arab kupował Czarnego od Czarnego. A że potem sprzedawali ich Białym anglosasom to już inna sprawa. Targi niewolników w Dubrowniku czy Wenecji były nieczynne w szabas, a jak ktoś myśli że te miasta zostały zbudowane na handlu przyprawami i kawusią to się grubo myli.
No i powiedzcie mi że rasizm to nie jest inwalidztwo umysłowe....


@Niesondzem: W sumie często o tym zapominamy, że jak ta średnia osoba ma 100IQ, to w społeczeństwie masz też całą masę tych z <90, <80, gdzie już zaczynają się powazne ubytki w zdolnościach poznawczych, w porównaniu z takim przeciętnym człowiekiem. Debile są wśród nas, a oni bardzo rzadko będą zdawać sobie z tego sprawę.
@aegispolis: obawiam się jeszcze bardziej tego że to 100iq też nie chroni przed wieloma błędami poznawczymi które popełnia każdy. O ile wibitnie glupich jest mniej o tyle tych przecietnych są masy.
obawiam się jeszcze bardziej tego że to 100iq też nie chroni przed wieloma błędami poznawczymi które popełnia każdy.


@Niesondzem: No wiadomo, że nie, tego nie sugeruję. Za to IQ <90 <80 już powoduje, że pewnych rzeczy po prostu nie jesteś w stanie zrozumieć.