Wpis z mikrobloga

@Mlody_jeczmien: w środowiskach konserwatywnych choroba psychiczna to powód do wstydu. Oni się po prostu nie badają a nie są zdrowsi.

Myślisz ze na takiej wierzącej, konserwatywnej do bólu wsi na podlasiu jest mniej samobójstw na mieszkańca niż na przykład w Warszawie?
@dqdq1: Miałem na myśli badania badające związek religijności z objawami chorób psychicznych a nie statystyki zgłoszeń w danych regionach. Występowanie jednego zjawiska nie wyklucza występowanie drugiego.
w środowiskach konserwatywnych choroba psychiczna to powód do wstydu. Oni się po prostu nie badają a nie są zdrowsi.


@dqdq1: no a skąd pomysl, że osoba wierząca=konserwatywna? Zaś jeśli konserwatywna- to w jakim stopniu jest to akceptowalne? Masz na to jakieś badania? Tygodnik Powszechny jest bardziej progresywny niż Partia Razem i GW.
@Mlody_jeczmien: głównie dzięki książkom i odnajdywaniu szczątków prawdy w każdej religii, to wszystko złożyło się na jakiś spójny obraz świata, który współgra ze mną. Człowiek jest istotą duchową od tysięcy lat i odcięcie się od tego to według mnie droga na zatracenie i szukanie ucieczki w złudnych przyjemnościach. Zresztą wystarczy spojrzeć na dzisiejszy świat i jak większość z nas jest krucha. Może tutaj znajdziesz coś dla siebie, jeżeli jeszcze nie znasz:
@dqdq1: Teraz nie bo jestem w pracy XD Postaram się w weekend. Jakby co możesz się przypomnieć. Ja za to chętnie zapoznałbym się z badaniami na temat wstydu w stosunku do chorób psychicznych u osób wierzących.
@Mlody_jeczmien: to byłoby ciekawe badanie ale niemozliwe do przeprowadzenia- nie da się stwierdzić choroby u kogoś kto nie chce się przebadać.

Możemy za to na przykład sprawdzić ilość samobójstw na mieszkańca w regionach uznawanych za konserwatywne i liberalne.

Uznawana za lewicowy #!$%@? Kalifornia czy nowy jork wypadają w tym zestawieniu znacznie lepiej od środkowego zachodu.

Podejscie do chorób psychicznych wśród konserwatystów możesz tez zaobserwować na przykład na wykop.pl, wystarczy wejść w
dqdq1 - @Mlody_jeczmien: to byłoby ciekawe badanie ale niemozliwe do przeprowadzenia-...

źródło: F9F3B200-61B5-4940-B07B-CBD9BB5E0290

Pobierz
nie da się stwierdzić choroby u kogoś kto nie chce się przebadać.


@dqdq1: Da się stwierdzić jej objawy w badaniach przesiewowych.

Uznawana za lewicowy #!$%@? Kalifornia czy nowy jork wypadają w tym zestawieniu znacznie lepiej od środkowego zachodu.


@dqdq1: Tylko, że ta mapka niczego nie pokazuje. Napisałeś tylko o dwóch stanach. Po drugie religijność =/= konserwatyzm. Poza tym na liczbę samobójstw mogło mieć wpływ dużo innych czynników jak na przykład