Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy, poznałem świetna dziewczynę z Ukrainy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcę do niej pojechać jutro, mieszka we Lwowie. Co muszę załatwić?
1. Ubezpieczenie zdrowotne?
2. Co muszę zrobić, żeby mieć internet w telefonie, mam numer w Orange.
3. Lepiej pojechać swoim samochodem, czy blablacarem, a może autobusem?
4. Co muszę mieć ze sobą?

#ukraina #lwow
  • 37
  • Odpowiedz
Potrzebuję pomocy, poznałem świetna dziewczynę z Ukrainy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zimnypan: Rozumiem, że poznałeś Ją na żywo i bardzo długo ze sobą rozmawialiście/rozmawiacie?
  • Odpowiedz
  • 0
@BayzedMan: byłem na weekend w Warszawie, tam się poznaliśmy. Spędziliśmy razem 3 dni. Odrazu zaprosiła mnie do sobie, nawet sama ogarnęła hotele i wycieczkę do Bukowela.
  • Odpowiedz
Co muszę załatwić?

1. Ubezpieczenie zdrowotne?

2. Co muszę zrobić, żeby mieć internet w telefonie, mam numer w Orange.

3. Lepiej pojechać swoim samochodem, czy blablacarem, a może autobusem?

4. Co muszę mieć ze sobą?


@zimnypan: zacznijmy od tego że nic nie musisz ale pare rzeczy warto mieć.
1. Karta EKUZ + prywatne ubezpieczenie np. TU Europa miała ostatnio dobre ceny, porównaj sobie
2. Kupić sobie ukraiński sim w kiosku, roaming
  • Odpowiedz
  • 1
@artide2: odpuściłbym, ale takiej dziewczyny jeszcze nie spotkałem (). Studiuję medycynę, ma swoją szkołe tańca, sama wychodzi z inicjatywą, zwiedziła pół świata.
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: Ad. 4. O tym nie pomyślałem XD. Chyba napisze jej, że mogę przyjechać pod granice. Przejść ją na nogach i jak tam mnie odbierze, to wpadam. Inaczej sam bez języka trochę przypał tam jechać.
  • Odpowiedz
@zimnypan: ? Jakiego języka ??, To nie są Węgry że nic nie zrozumierz co mówią. Ty mówisz po polsku oni po ukraińsku i jazdy rozumie.

Druga sprawa, to w tym czasie może lepiej nie jechać, .
  • Odpowiedz
  • 0
@kjungst: O Panie, pierwszy raz coś takiego mnie spotkało, dziewczyna jak z okładki, bogata, Perfect angielski, oczytana i sama wszystko organizuje i proponuję. Początkowo chciała do mnie przyjechać do Polski, ale nie ma jak wrócić w poniedziałek.
  • Odpowiedz
1. Karta EKUZ + prywatne ubezpieczenie np. TU Europa miała ostatnio dobre ceny, porównaj sobie


@thorgoth: Wojna (gdziekolwiek) wyłącza odpowiedzialność ubezpieczycieli. TU Europa i wszystkie inne TU wyłączyły możliwość ubezpieczenia na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@zimnypan:
1. ubezpieczenie raczej Ci nie zadziała bo strefa wojny, poszukaj ukraińskiego kiedyś były na visitukraine
2. kup starter na miejscu i pod żadnym względem nie włączaj transferu na polskiej karcie
3. Autem do granicy w Medyce, a potem taksówka, bus lub marszrutka. O język się nie martw mówią po polsku bez problemu
  • Odpowiedz