Wpis z mikrobloga

#it #pracbaza #zarobki #helpdesk #pracait

Czy realnie moja pensja jest warta poświeconej pracy oraz zaangażowania?
Od ponad roku pracuje w jednej Wrocławskich firm IT. Stanowisko to Inżynier wsparcia IT, mianowicie nie wyglada to tylko jak typowy helpdesk, gdzie odbieram telefony i instaluje oprogramowanie. Lista moich przykładowywch zadań:

Zarządzaniem O365 oraz Azure AD, tworzenie instrukcje, wdrażam użytkowników, tworze konfigi ich vpn, nadaje uprawnienia do dysków sieciowych w sambie itp. Mógłbym możnyć poszczególne czynnosci, ale to nie ma sensu. Od kwietnia doszedł mi kolejny obowiązek Jest to wsparcie lokalne użytkownika oraz naprawy sprzętu/sieci itp na miejscu. Benefit samochód służbowy oraz 200zł podwyżki gdzie obecnie jest ona prawie całkowicie pobierana przez multisport. Zarobki kreują się w okolicy 3k. Na standardy Wrocławia to każdy może sobie odpowiedź na ile to może wystarczyć. O podwyższcze nie ma mowy, bo dostałem "tą" jałomóżne w kwietniu. Spoglądając na mediany mojego stanowiska jest to poniżej rynkowej.

Mniejsza o to przechodząc do sedna.
Jak waszym zdaniem czy jest to opowiednia suma za obowiązki, które mi powieżono?
  • 17
Zarządzaniem O365 oraz Azure AD, tworzenie instrukcje, wdrażam użytkowników, tworze konfigi ich vpn, nadaje uprawnienia do dysków sieciowych w sambie itp.


@r0lo16: To co opisales wyglada bardziej jak jakis staz niz powazna praca. Wynagrodzenie nawet pasuje do tej teori. A czy jest adekwatne do obowiazkow? Jak to firma na 50 osob to tak, a jak sam ogarniasz zaklad z 1500 pracownikow to zdecydowanie nie.
  • 0
@saviola7: Nie, to mała firma. Projekty zabierają duże ryby, nawet za darmo nie mogę uczestniczyć w żadnym projecie, bo muszę robić zgłoszenia.

na własną ręke uczę się linuxa, windows server oraz wirtaulizacji. Szkoda że nie mam prywatnie dostęp do Azura, bo tam bym jaikeś kursiki chciał porobić i oswoić się bardziej z tą technologią.
Czy droga w sysadmina bądź może w przyszłości w devops jest dobrze ukieronkowana przezemnie?
Chce jeszcze wdrożyć
@r0lo16: No to nie wyglada to zbyt dobrze, bo to brzmi jak sporo pracy. A sporo pracy za nieduze pieniadze jest ok tylko jak masz realne szanse awansu w firmie. Tutaj tego raczej nie masz bo praca nieszczegolnie rozwijajaca.
@r0lo16: Idź na to samo stanowisko do większego korpo, nawet zdalnie. Poczytaj i zrozum jak działają Dockery, ogarnij w stopniu podstawowym język programowania pod DevOps (PowerShell/Python).
@r0lo16: Powinieneś znaleźć sporo darmowych - nawet w dokumentacji znajdziesz tutorial. Przykładowe implementacje i rozwiązania można znaleźć na blogach. Ciężko polecić jeden kurs, bo żaden nie jest ciągle aktualizowany (a jak jest, to jest płatny).