Wpis z mikrobloga

  • 0
@konik_polanowy: nie wiem, czy jest przereklamowana, bo ja o niej usłyszałam tylko od Męża, więc nie mam pojęcia, jaka atmosfera wokół niej była.

Wg mnie nie jest ona zdecydowanie nudna, jest mega ciekawa. Część z tych rzeczy była mi już wcześniej znana co prawda, ale to tylko z racji tego, że gdzieś tam się tym interesowałam.

Uważam jednak, że jest napisana tak, że momentami może przytłaczać/męczyć.

Czasem jakieś zagadnienie jest opisane
@konik_polanowy: podrzuć proszę coś mniej przereklamowanego, w tej tematyce, dzięki

@hellyea czytałem dawno temu, ciągle stoi na półce, czeka na drugą rundę. Ostatnio ją pożyczyłem i opinia jest zbieżna z moją. Książka bardzo ciekawa, niestety momentami napisana tak, że nie da się jej czytać, robi się okrutnie męcząca. Chciałbym znaleźć coś lżejszego w tej tematyce.
@hellyea: Mnie się podobała ta książka, niby sporo rzeczy tam jest takimi oczywistościami, ale nie wszystkiego byłam świadoma. No i faktycznie niektóre momenty były ciężkie (tym bardziej, że czytałam po angielsku).

Natomiast główny problem z tą książką to to, że wiele z tych badań, o których Kahneman wspomina, nie udało się powtórzyć (https://replicationindex.com/2020/12/30/a-meta-scientific-perspective-on-thinking-fast-and-slow/), także w sumie nie wiadomo ile z tego ma tak naprawdę sens :D