Wpis z mikrobloga

Czy po #air w Polsce jest praca, bez delegacji i bez pracy na zmiany? Ostatnio w firmie ( #elektryka ) zatrudnił się nowy elektryk. Pracował w Niemczech, skończył polskie liceum później niemiecka 3~ letnią szkołę zawodową jako elektryk. Wrócił bo chce studia zrobić "dla papierka". Wybrał elektrotechnikę, pytam czemu nie np jakaś automatyka, mówi że w Polsce nie ma pracy w tym. Widziałem trochę wpisów Mirków i widzę ze jest dużo delegacji lub pracy zmianowej. Co myślicie?

#pracbaza #studbaza

Studia zaoczne, które dają więcej możliwości?

  • Automatyka i robotyka 28.0% (14)
  • Elektrotechnika lub energetyka 72.0% (36)

Oddanych głosów: 50

  • 6
  • Odpowiedz
Czy po #air w Polsce jest praca, bez delegacji i bez pracy na zmiany?


@topol_123: No coś tam jest, ale nie w tych dużych miastach, w których są studia, więc na to bądź gotów. Okazuje się odziwo, że większość dużej produkcji nie jest zlokalizowana w miastach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@topol_123: A to wszystkie lokalne zakłady przemysłowe które produkują coś w polsce nie potrzebują automatyków? xD
Wiadomo, lokalnie kasa zawsze jest mniejsza niż programista PLC w delegacjach, ale robota na miejscu też jest, pewnie zależy od regionu
  • Odpowiedz
zależy o jakich uczelniach mówisz, nie wiem jak w pozostałych ale takie Gliwice/Wrocław/Poznań to akurat sporo tego mają


@mateusz-bogacki: No to właśnie ludzie z tych miast się potem orientują, że jednak do pracy trzeba wyjechać do jakiegoś Barlinka/Gniezna/innego zadupia nie wiadomo gdzie, gdzie akurat jest produkcja, albo dojeżdżać godzinami. Na bank znam ludzi z Poznania po AiRze i tam ciężko. Tzn coś tam w wojewódzkim mieście zawsze jest, ale za mniejsze
  • Odpowiedz
@topol_123: Jestem po AiR i Elektrotechnice tu i tu niczego konkretnego się nie nauczysz. Moim zdaniem Elektrotechnika jest lepszym kierunkiem. Jak tylko dla papierka to Elektrotechnika daje Ci większe możliwości, możesz pracować w Energetyce, OZE, utrzymanie ruchu, przedstawiciel handlowy, budowa, projektowanie, serwis. Zawsze większe szanse cos znaleźć w mniejszym mieście
  • Odpowiedz