Wpis z mikrobloga

Jak ktoś nadal uważa że w Polsce mamy rynek pracownika, lub że kiedykolwiek taki w ogóle był to iks de. Taka persona chyba nigdy nie przeglądała ofert na pracuj.pl gdzie w większości wymagają kilku fakultetów, 3 letniego doświadczenia, w zamian za 3,5k netto ( ͡° ͜ʖ ͡°) No nie powiem, nic tylko pracować i całować po stopach, bo przecież chleba dają.
#pracbaza #przegryw #jakzyc
  • 56
  • Odpowiedz
@sqlserver: Jaka branża i województwo/miasto? Na Śląsku w logistyce jest tragedia, w Katowicach i Sosnowcu było ostatnio kilkanaście ogłoszeń ze stażem, w tym 3 w logistyce na które kandydowalo 100+ osób. Oba miasta mają przeszło 500 tysięcy mieszkańców i w logistyce tutaj praktycznie nic nie ma mimo ogromnych stref ekonomicznych z dziesiątkami magazynów oraz hali produkcyjnych.
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: Kraków, korporacja finansowa czyli matematyka, statystyka i pochodne + rozmaite IT. Specjalisty od wizualizacji danych szukaliśmy od 2 lat i w końcu jeden matematyk się doszkolił i przestaliśmy szukać.
  • Odpowiedz
@sqlserver: To mówimy o zupełnie innej branży i mieście, a nawet województwie. W Katowicach też nie ma wielkich problemów w znalezieniu pracy w finansach, niestety zacząłem logistykę w czasach gdy było to opłacalne i było dużo pracy, a skończyłem studia w momencie w którym przestało się to już opłacać i nikt nie czeka na nowych, nikt nie chce ich już nawet szkolić i finalnie inzynierzy logistyki kończą bez pracy w zawodzie,
  • Odpowiedz
@sqlserver: Staram się coś znaleźć, żeby załapać się do jakichś wykończeń, robiłem w tym dawno, ale niestety nie mam już ekipy oraz sprzętu, mógłbym zacząć od nowa i w to wejść, budowlanka na swoim to ogromne jak na warunki polskie pieniądze.
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: "kolegów," hahaha, szczerze mnie rozbawiłeś.
Idź oglądaj bajkę o jelonku Bambi bo na takim poziomie naiwności jesteś.
Pożyjesz trochę to zobaczysz, że kolegów to mogło mieć pokolenie twojego ojca, we współczesnym świecie kończysz studia i jak nie znajdziesz kobiety to jesteś absolutnie sam.
  • Odpowiedz
@sqlserver: Z resztą się już praktycznie nie zadaje, została mi dwójka z którą trzymamy się już od 16 lat, niestety żaden z nich nie chce stąd wyjechać i pogodzili się z kołchozem. Zaczynając za granicą byłbym dosłownie sam.
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: napiszę tak: mam najlepszą możliwą pracę z moim gównowykształceniem, bo na rękę 17k a nie ma dnia żebym nie myślał o rzuceniu tego i wyprowadzeniu się z tego gównokraju.
Niewiele więcej mam do dodania.
  • Odpowiedz
@Wraczek: teraz może i faktycznie posucha ale do czerwca średnio na linkedin dostawałem po 2-3 oferty miesięcznie. Wszystko oczywiście zależy od miesiąca bo musi się budżet w firmie spinać żeby nowa rekrutacje otwierać. Niemniej, do tej pory dostawałem od cholery ofert z których nie skorzystałem. Nie IT.
  • Odpowiedz