Wpis z mikrobloga

@pierwszynawenus: mój młody przeżył krótką fascynację tiktokami Memcena.
No to mówię : "siadaj #!$%@? i oglądaj debatę "Sfetru - Memcen"
A on pyta: "A kto to jest Sfetru?"
Mówię: "Siadaj i oglądaj. "

Jeśli nastoletnie dziecko po obejrzeniu zgruzowania tiktokowego bajeranta rzuca "on nie odpowiadał na pytania", to jest jeszcze nadzieja w młodym pokoleniu.
  • Odpowiedz
On to może startować co najwyżej na rezydenta szpitala psychiatrycznego


@jaszczurki: a na kogo może wystartować człowiek, który poddaje kraj władze człowieka, który nie żyje i chodzi mu o władzę faktyczną a nie symboliczną?
Chodzi mi oczywiście o Sławomira Mentzena. Bo on jest o wiele lepszym kandydatów do czubków niż Petru.
  • Odpowiedz
@Tymajster: Oczywiście że Mentzenowi jak i reszcie sygnotariuszy konf. Gietrzwałdzkiej chodziło o władzę symboliczną w kontekście Koronacji Chrystusa Króla na Króla Polski. Nie wiem jak można sądzić że chodzi tu o władzę faktyczną/materialną
  • Odpowiedz
Nie wiem jak można sądzić że chodzi tu o władzę faktyczną/materialną


@jaszczurki: ty musisz byc jakimś kretem przeciwników Konfederacji, nie można tak podkładać nieumyślnie.
Otóż wynika to WPROST z treści aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej:

My, niżej podpisani, deklarujący przynależność do Narodu Polskiego Cywilizacji Łacińskiej – przywiązani do wolności i poczuwający się do obowiązków wynikających z przyjęcia katolickich zasad leżących u podstaw tej cywilizacji – niniejszym zgodnie wyrażamy szczerą wolę poddania naszego życia
  • Odpowiedz
@Tymajster: Ja nie rozmawiam z tobą jak równy z równym, bo wiem że jesteś jednak odemnie trochę gorszy i głupszy, jesteś ateistą, wobec tego dostosowywuje moje argumenty w taki sposób abyś mógł je pojąć swoim małym rozumkiem. Z tobą trzeba rozmawiać jak z małym dzieckiem, bo za dużo nie ogarniesz. Dla katolika takiego jak ja, czy dla sygnotariuszy KG, to jest oczywiście władza realna, bowiem Jezus Chrystus będąc synem Bożym realnie
  • Odpowiedz