Wpis z mikrobloga

Od kilku lat mam problem z nadpotliwością. Próbowałem już wszystkiego, nic nie pomagało. Gdy byłem u lekarza to powiedział mi że na nadpotliwość nie ma leku, stąd sam znalazłem rozwiązanie. Na reddicie dużo osób pisało oksybutyninie więc spróbowałem i rzeczywiście pomaga. Lek który przyjmuję nazywa się ditropan i jest na receptę. Recepty mam z apek typu receptomat itp. oczywiscie musze pisać tam głupoty żeby mi to wypisali. I tu moje pytanie, bo ja nie znam się na lekach, chodzeniu po lekarzach itd.. Jest możliwość jakoś dostać recepte na stałe, albo żeby co np. dwa miesiące dostawać recepte? Te erecepty są droższe od samego leku, może jest możliwość to ogarnąć w inny sposób. Tu pewnie problem jeszcze jest taki że nawet jeśli się da to to trochę alternatywna metoda leczenia.. Dodam jeszcze że jeśli odstawię lek nawet na jeden dzień to dalej zaczynam się bardzo mocno pocić. Lek przyjmuję od ok. roku. Wie ktoś jak to rozwiązać, miał ktoś podobny problem? #recepta #leki #lekarz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 2
@throwaway1234567890 Zgodnie ze sztuką - tylko po decyzji specjalisty o stosowaniu off-label.
w tym wypadku takie stosowanie polega na wykorzystaniu skutku ubocznego leku.

Szczerze - jakbym była lekarzem rodzinnym to bym wykluczyła wszelkie przyczyny chorobowe, skonsultowała dermatologicznie i po odebraniu oświadczenia od Ciebie że wiesz o tym ze stosowany lek jest poza wskazaniami - pewnie bym go przepisywała po dobrym uzasadnieniu w dokumentacji i pod kontrolą.
  • Odpowiedz
  • 2
@throwaway1234567890 Tak jak z każdym innym lekiem. Przy czym stosowanie leku offlabel to jest decyzja lekarza. Jeśli na czymś się nie zna ma prawo odesłać do specjalisty, gdy specjalista takiej metody nie uznaje - ma prawo takiej terapii nie prowadzić bo nie jest ona zarejestrowana.
  • Odpowiedz