Wpis z mikrobloga

Hej psiarze( ͡º ͜ʖ͡º)

No niestety analogiczna sytuacja z tym samym szczeniakiem. Tak jak pisałem po akcji z zazdrością(link poniżej )⬇️ kolejnego dnia bawiły się ładnie, a dzisiaj znowu na tego szczeniaka bardzo ostro pokazała zęby. Tym razem nie kucaliśmy i nie glaskalismy tego drugiego psa. Dodam, że dzieje się to tylko z tym szczeniakiem. Czy może to być spowodowane tym, że ten szczeniak jest baaaardzo natarczywy do Belli? Tzn. Podchodzi liże Belle po całym pysku w sposób bardzo nachalny. Dziwne bo dzieje się to tylko z tym psem, a z innymi Bella bawi się i nie ma problemu. Zanim coś poradzicie to przeczytajcie poprzedni wpis⬇️
https://wykop.pl/wpis/72248377/hej-dzisiaj-mielismy-z-zona-dziwna-sytuacje-a-mian

#psy #cockerspaniel #szczeniaki #pies
  • 4
@PanDoniczka:
Spróbuj nagrać filmik, pies zazwyczaj daje odznakę, że coś mu nie gra. Zobaczysz na filmie jak będziesz go X raz analizował. Ew wrzuć go tutaj, może ktoś podpowie.

Kilka sytuacji kiedy psu coś nie gra:
- zacznie lizać nos, ziewać, będzie odsuwał głowe, straci zainteresowanie. Poszukaj w necie o takich psich zachowaniach.

Ja bym korygowal takie zachowanie, bo co w przypadku gdy pies będzie luźny i na 9 psow się
@Blon: Jak ta mała podchodziła to Bella dziwnie zamarła? Siedziała niby merdala ogonem ale było to takie dziwne bez zadowolenia i jak lizała ją po pysku to Bella unosiła głowę
@PanDoniczka: machanie ogonem nie oznacza radości, oznacza emocje, również te złe, np niepewność, stres.

Nie jestem żadnym specjalistą, lecz ja bym zrobił coś w ten deseń. Kolejny raz w sposób kontrolowany dopuść do kontaktu z psem, a druga osoba niech nagrywa. Wtedy zauważysz zachowanie psa, ew. Twoje. Ustawka, która serio pomaga.
W momencie, kiedy widzisz że wyraża jakieś zdenerwowanie - momentalnie przerywasz to, zwracając na siebie uwagę, smaczek, komenda, czy choćbyś