Wpis z mikrobloga

Mi do tego, żebym nie głosował na Konfederację wystarczy ich podejście do koronawirusa. Najsilniejszym argumentem wszystkich mówiących, że covid to ściema, jest "no co prawda było nadmiarowe 200 tys. zgonów, ale to wszystko przez źle zorganizowaną służbę zdrowia w czasie pandemii, a wirus wcale nie zabijał". To tak jakby mówić, że na wojnach są nadmiarowe zgony tylko dlatego, że służba zdrowia nie potrafi wyleczyć rannych, a księża nie potrafią wskrzeszać, no bo przecież nie przez to, że ludzie do siebie strzelają.

#konfederacja #polityka #koronawirus
  • 12
@rsnbl: Chłop ma racje.
Koronawirus zabijał i zabija ludzi, a nie szczepionki.
Patrz Australia, ile tam mają nadmiarowych zgonów? 95% zaszczepionych.
To wy konfederaci przyczyniliście się do przedłużenia lockdownów, bo zamiast się każdy zaszczepić i mieć z głowy, to wymyślał ŻE UMRZE od elixiru. Jeżeli lockdowny powodowały nadmiarowe zgony, to wy jesteście współwinni, bo pandemia dawno by się skończyła przy 100% zaszczepionych.
@Dawidk01: Konfiarze nie tylko krytykują obostrzenia (które faktycznie czasem były przesadzone), ale forsują narrację o jakiejś plandemii czyli globalnym spisku mającym zniewolić ludzi.

A prawda jest po prostu taka, że cały świat błądził trochę po omacku, bo to była pierwsza światowa pandemia od czasów hiszpanki i nikt nie wiedział za bardzo jak groźny jest covid i jaka taktyka w walce z nim jest najbardziej odpowiednia. Dobrym przykładem jest tu Wielka Brytania,
@falden: dokładnie
@BayzedMan:

ja też nie wiem do końca które rozwiązanie było najlepsze, a i do szczepionek miałem i mam pewne wątpliwości (wiadomo, że firmom farmaceutycznym zależy na kasie), i mogę przyznać rację komuś jeśli powie, że lockdowny to głupota itd., ALE TYLKO WTEDY, gdy spełniony będzie podstawowy warunek, tzn. że ten ktoś zacznie od tego, że koronawirus był groźny, spowodował wiele zgonów itd.
Jeżeli ktoś nie spełnia tego warunku,
Grypa zabijała i zabija ludzi i jakoś nikt nie niszczył gospodarki bezsensownymi lokdałnami


@Blaskun: lockdowny, kwarantanny, maseczki, przecież to nie wymysł 2020 roku. Nie było w ostatnich niewiemilu latach takiej pandemii grypy, która zabiłaby tak wielu ludzi. Koronawirus okazał się mniej groźny, niż niektórzy myśleli w marcu 2020, ale na pewno dużo groźniejszy od gryp z ostatnich lat. Chyba w 2018 czy w 2015 było w Polsce 15k nadmiarowych zgonów zimą,